Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Hobbit w bibliotece

Miejska Bibliotek Publiczna Oddział dla dzieci, w piątek 23 marca zorganizowała spotkanie dla miłośników „Hobbita” oraz „ Władcy Pierścieni”. Celem było upamiętnienie J.R.R Tolkiena oraz zaznajomienie się z twórczością Mistrza fantasy w związku z obchodami ,,Światowego Dnia Tolkiena”.


Światowy dzień czytania Tolkiena został po raz pierwszy zorganizowany 25.03.2003 roku z inicjatywy członków angielskiego Towarzystwa Tolkienowskiego (The Tolkien Society). Od tamtej pory święto obchodzone jest co roku w kilku krajach na świecie, w tym także w Polsce.

Spotkanie rozpoczęło się od krótkiej prezentacji na temat autora fantasy, oraz rozmowy na temat powstawania samego dzieła, oraz inspiracji pisarza przy tworzeniu postaci. Następnie zgromadzona publiczność wysłuchała fragmenty ,,Władcy Pierścieni” oraz Bitwy Pięciu Armii z utworu pt: ,,Hobbit”. Wszystkim przybyłym MBP dziękuje za obecność, a miłośników Hobbita i innych mieszkańców Śródziemia, zapraszamy do wypożyczalni Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie wymienione pozycje są dostępne.

Źródło: MBP

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij