Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


„Grace i Gloria” – zapraszamy na spektakl

Stanisława Celińska i Lucyna Malec to znakomity aktorski duet, który będzie można zobaczyć w niedzielę, 2 października w Miejskim Centrum Kultury Tkacz w Tomaszowie Mazowieckim. Panie wystąpią w spektaklu „Grace i Gloria” w reżyserii Bogdana Augustyniaka. Początek o godz. 18.

Autorem sztuki, która dzieje się gdzieś na dalekiej amerykańskiej prowincji, jest Tom Ziegler. To barwna, a zarazem przejmująca opowieść o dwóch dojrzałych kobietach, o krańcowo różnych temperamentach, charakterach i skrajnie odmiennych doświadczeniach życiowych. Wzruszający spektakl dotykający trudnych tematów przemijania, jednocześnie niosący nadzieję, przepełniony poczuciem humoru i zaskakującymi zwrotami akcji. „Grace i Gloria” dzięki brawurowej grze Stanisławy Celińskiej i Lucyny Malec jest widowiskiem pełnym wdzięku i refleksji. Całości dopełnia muzyka Jerzego Satanowskiego oraz scenografia Jerzego Rudzkiego.

Więcej informacji w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 na stronie internetowej www.mck-tm.pl oraz pod numerem tel. 44 712-23-69.

Stanisława Celińska – aktorka znana z wielu wybitnych kreacji teatralnych i filmowych, świetnie czuje się zarówno w repertuarze komediowym, jak i dramatycznym. dwukrotna laureatka Orła za najlepsze drugoplanowe role kobiece w filmach „Pieniądze to nie wszystko" (2001) i „Joanna" (2010). Występowała w teatrach warszawskich: Współczesnym (1969–1974, 1981–1983, 2006–2011), Nowym (1983–1988), Dramatycznym (1989–1990), Studio (1995–2003) i Kwadrat, a także Teatrze Nowym w Poznaniu (1990–1991). Brała udział w programach muzycznych i spektaklach Studenckiego Teatru Satyryków. W latach 2011–2015 była aktorką Nowego Teatru w Warszawie, gdzie występowała w spektaklach Krzysztofa Warlikowskiego.

Lucyna Malec – aktorka Teatru Kwadrat w Warszawie. Szerokiej publiczności znana z m.in.: z seriali „Na Wspólnej”, „Hotel 52”, „Bulionerzy”. Sympatię widzów przyniosła jej obecność w programie „Komiczny Odcinek Cykliczny”.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij