Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Finał projektu – Jestem flisakiem – zawód moich pradziadów

W Miejskim Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim 9 września br.,  odbyło się wydarzenie finałowe projektu pn. „Jestem flisakiem – zawód moich pradziadów”.  Projekt był współfinansowany przez Łódzki Dom Kultury – Instytucję Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego.
Jestem flisakiem
Projekt trwał od 16 sierpnia 2018 r., podczas jego realizacji odbyły się cztery tematyczne działania. Największą atrakcją był koncert jedynej w Polsce Kapeli Flisackiej z Ulanowa „Folk Band”. Dużym zainteresowaniem w tym dniu cieszyły się warsztaty kulinarno-etnograficzne, podczas których dzieci mogły samodzielnie wykonać tradycyjne „flisackie chlebki”. Szczególna niespodzianka czekała na uczestników wcześniejszych działań ceramicznych i wikliniarskich. Podczas wydarzenia finałowego otrzymali oni atrakcyjne upominki za udział w projekcie i uczestnictwo w wydarzeniu finałowym. Na zakończenie działania wszyscy obecni w Skansenie mogli zasiąść do wspólnego biesiadowania przy ognisku.

 

Źródło: Skansen Rzeki Pilicy


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij