Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Ferie z Miejską Biblioteką Publiczną

Ferie z Miejską Biblioteką Publiczną okazały się strzałem w dziesiątkę! Pięć dni świetnej zabawy nie pozwoliły ani na chwilę pomyśleć o nudzie.Pierwszy dzień był  nie tylko dniem organizacyjnym. Po krótkim wprowadzeniu dzieci w program i regulamin warsztatów zimowych, odbyła się pogadanka na temat zawodu Policjanta. Żeby bliżej poznać, czym tak naprawdę się zajmuje odbyła się wycieczka do Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim. Tam dzieci miały okazję zobaczyć niektóre stanowiska ich pracy. Najciekawszym miejscem okazała się strzelnica. Policjantka, na podsumowanie wycieczki podarowała dzieciom malowanki.

Drugi dzień rozpoczął się spotkaniem z dziećmi z zimowiska Szkoły Podstawowej nr 14, gdzie wspólnie grupy uczestniczyły w zajęciach Biblioterapii. Tematem zajęć były różnice jakie dzielą każdego z nas. Różnorodny wygląd czy zachowanie sprawiają, że świat staje się ciekawszy, oraz możemy poznać na swojej drodze różnych ludzi. Punktem kulminacyjnym dnia było spotkanie z ratownikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Tomaszowie Mazowieckim. Ratownicy p. Maciej Pawlik , Kacper Ciesielski , Karol Kugiel mówili, jak unikać niebezpiecznych sytuacji w trakcie spędzania wolnego czasu, uczyli jak postępować z osobą, która straciła przytomność, zachowując przy tym szczególną ostrożność dla swojego zdrowia. Po teorii przyszła kolej na ćwiczenia. Dzieci na fantomach przeprowadzały resuscytację krążeniowo-oddechową, dowiedziały się co powinna zawierać  każda apteczka. Wszystkie dzieci, otrzymały certyfikat ukończenia kursu pierwszej pomocy.

Przysłowiem „W zdrowym ciele zdrowy duch” rozpoczął się kolejny pełen wrażeń dzień.

Zajęcia z samoobrony przeprowadziła „Academii Gorila” pod czujnym okiem Pana Michała Zajączkowskiego i Igora Dziubałtowskiego. Zaczęło się od rozgrzewki, później robiło się coraz ciekawiej. Wyuczona  pozycja zapaśnicza, czy rzut przez bark wyćwiczone do perfekcji, pokazywały w jaki sposób, chronić najważniejszą część ciała czyli głowę.
Drugą część dnia dzieci spędziły przy grach stolikowych oraz grach ruchowych.

Czwarty dzień ferii miał na celu nauczyć dzieci tolerancji, oraz zwrócenia uwagi wśród dzieci na problemy rówieśników dotkniętych niepełnosprawnością. Zajęcia opracowane były na podstawie książek Heleny Kraljić pt.: „ Janek jest inny. Historia chłopca z autyzmem” oraz „ Sekret Laury”. Dzieci podczas zajęć tworzyły definicję słowa „tolerancja”.

Po zajęciach „tolerancji” odbyły się zajęcia plastyczne o tematyce „Zimowej”. Z wykonanych przez dzieci prac powstała wystawa.

Na deser-zagadki i łamigłówki oraz trening na logiczne myślenie. Zajęcia przeprowadzone zostały pod okiem Pani mgr Beaty Franczak. Dzieci dowiedziały się , które liczby są „wesołe” a które „smutne” w jaki sposób przejść przez kartkę papieru formatu A4. To tylko niektóre z zabaw pokazywanych przez panią Beatę. Nie zabrakło gier pobudzających kreatywne myślenie.

Ostatniego dnia uczestnicy zabawili się w „Kinomaniaków”. z czterech do wyboru filmów „Kinomaniacy” po przeprowadzonym głosowaniu wybrali film pt. „Charlie i fabryka czekolady” w reż. Tima Burtona na podstawie książki o tym samym tytule autora Roalda Dahla. Po projekcji filmu, nawiązała się dyskusja na temat występujących w nim postaci.

Na zakończenie zajęć zimowych pizzeria „Fiero Pizza” ufundowała dzieciom pizzę.
Uczestnicy zimowiska otrzymali również poczęstunek od Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim w postaci słodkości, owoców, soków.

 

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij