Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Ferie z Biblioteką

Zajęcia feryjne w naszym mieście odbywają się nie tylko w Miejskim Centrum Kultury, ale także w Bibliotece. Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej przygotował interesującą propozycję zajęć dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat.

 Zajęcia w bibliotece dla dzieci

Pierwsza grupa uczestników rozpoczęła zajęcia w poniedziałek 16 stycznia. Dzieci wykonały maski karnawałowe, które w czwartek przydały się im na balu przebierańców. Razem z najmłodszymi eksperymentowano, wykonując ciekawe doświadczenia z książki pt. „Wiem i potrafię. Najlepsze eksperymenty” autorstwa Jolanty Pol. Dzieci grały również w gry planszowe, dzięki uprzejmości Klubu Miłośników Fantastyki „Elysium” oraz w gry Kinect, rebusy, łamigłówki. Dzieci wykonywały również obrazki-prezenty z okazji Dnia Babci i Dziadka - techniką guillingu oraz wzięły udział w zajęciach na temat „Jestem bezpieczny w sieci”. Uczestnicy zajęć brali udział w warsztatach kulinarnych, które odbyły się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Stanisława Staszica w Tomaszowie Mazowieckim. Dzieci pod okiem nauczycieli przedmiotów gastronomicznych wykonały np. babę drożdżową, dietetyczny dżem czy specjalną wersję pysznej kawki dla najmłodszych. Codziennie uczestnicy ferii w bibliotece otrzymują poczęstunek ufundowany przez Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim.

Źródło: Miejska Biblioeka Publiczna oddział dla Dzieci i Młodzieży


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij