Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Dzień Patrona w SP nr 3

Szkoła Podstawowa nr 3 w Tomaszowie Mazowieckim 19 marca obchodziła Dzień Patrona. Placówka nosi imię największego z Polaków jakim był Józef Piłsudski. Marszałek uznawał wartości, które nauczyciele z całą mocą pragną przekazać swoim wychowankom: szacunek do drugiego człowieka, oddanie sprawie oraz miłość do Ojczyzny.

W tym trudnym dla wszystkich roku szkolnym świętowanie Dnia Patrona miało dla społeczności szkolnej szczególne znaczenie. Uczniowie i nauczyciele zjednoczyli się w działaniu i pokazali, że mimo pracy w różnych miejscach, nie zostali rozdzieleni przez panującą pandemię, że wciąż są wielką rodziną „Trójki”. Wszystkie starania i myśli przełożyły się na działania. Zarówno uczniowie przebywający na nauce zdalnej, jak ci najmłodsi, którzy uczyli się w placówce pokazali, jak pięknie można świętować ten szczególny czas.

W roku szkolnym 2020/2021 Dzień Patrona został ogłoszony Tygodniem Patrona. Klasy pierwsze zdecydowały się zaśpiewać „Krakowiaka” (piątoklasiści zagrali ten utwór na instrumentach). Klasa 2B także zagrała wspomniany utwór na flażoletach, a trzecioklasiści wspaniale wykonali ten radosny narodowy taniec. Najmłodsi uczniowie z rodziny „Trójki” spisali się znakomicie, utrwalając wspomnienia o Piłsudskim i jego czynach na obrazach i kolażach. Nie możemy nie wspomnieć o „Zeróweczce”, która zdobywając wiedzę o Naczelniku, wykonała przepyszny deser na imieniny Józefa Piłsudskiego.

Szóstoklasiści, zaprezentowali swoje umiejętności, wykorzystując wizerunki naszego Patrona do tworzenia memów. Mogłoby się wydawać, że takie nowoczesne podejście odbierze powagę i wyniosłość samemu Piłsudskiemu. Nic bardziej mylnego. Uczniowie z wielkim szacunkiem przenieśli naszego Naczelnika w świat XXI wieku. Wszystkie działania uczniów zostały zaprezentowane na szkolnym Facebooku.

Obchody Dnia Patrona nie odbyłyby się bez zaangażowanie wychowawców, którzy na lekcjach przybliżyli uczniom postać Marszałka. Niezaprzeczalnie wielkie podziękowania należą się również Rodzicom naszych podopiecznych, ponieważ to oni motywują swoje pociechy oraz cierpliwie angażują się w proponowane przez szkołę działania. Zwieńczeniem tygodniowego celebrowanie było uroczyste złożenie kwiatów oraz zapalenie zniczy pod Pomnikiem Poległym Legionistom Piłsudskiego.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij