Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Dzień Czytania Komiksów w MBP

28 sierpnia przypadał Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów. Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej zorganizował spotkanie dla wszystkich miłośników historii z dymkiem. W tym roku świętowaliśmy ten dzień 29 sierpnia razem z dziećmi z Przedszkola nr 2 im. Marii Kownackiej oraz z naszymi, małymi czytelnikami.

zdjęcie z akcji

Na początku spotkania wszyscy zostali wprowadzeni w świat postaci bajkowych dzięki zabawie, podczas której dzieci opowiadały o swoich ulubionych bohaterach bajek oraz komiksów. Odczytaliśmy także „Przygody Koziołka Matołka” autorstwa Kornela Makuszyńskiego. Twórcą rysunków o brodatym bohaterze jest oczywiście Marian Walentynowicz. Dzieci zaznajomiły się z historią obrazkowych opowieści. Za pomocą zagadek wymieniliśmy znanych i lubianych bohaterów komiksów. Amatorzy historyjek z dymkiem projektowali i wykonywali maski znanych bohaterów komiksów oraz sami tworzyli historię o Międzynarodowym Dniu Publicznego Czytania Komiksów. Można było także zobaczyć plansze komiksu Pana Huberta Ronka, spotkanie autorskie z twórcą znanych komiksów, takich jak „Wojenna odyseja Antka Srebrnego” odbędzie się w naszej placówce w samo południe 16 września. Już dziś serdecznie na nie zapraszamy.

 

Galeria zdjęć z wydarzenia: http://www.mbptomaszow.pl/aktualnosci/148-biblioteka/744-miedzynarodowy-dzien-publicznego-czytania-komiksow-2016#


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij