Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Dzieci z tomaszowskich szkół świętowały pierwszy dzień wiosny

Dzień Wiosny w Dwunastce

21 marca w Szkole Podstawowej nr 12 odbył się Dzień Wiosny. Z tej okazji uczniowie i nauczyciele założyli zielone i żółte stroje. Niektórzy mieli na twarzach namalowane wiosenne kwiaty. W całej szkole odbywały się zabawy i konkursy.

Każdy mógł sprawdzić swoje wiadomości na temat wiosny, rozwiązując zagadki i krzyżówki. Uczniowie ozdabiali postaci pani wiosny, rzucali czapką zimową do celu, skakali przez czapki i szaliki, zmieniali oponki zimowe na wiosenne poprzez wykonywanie ćwiczeń mięśni brzucha oraz uczyli się resuscytacji krążeniowo- oddechowej.

Słoneczna pogoda pozwoliła powitać wiosnę na wybiegu szkolnym, gdzie dzieci poznawały gry i zabawy podwórkowe z dawnych lat. Uczniowie grali w klasy, w kapsle, w riki- tiki- tak, w gumę, skakali na skakance i kręcili hula - hop.

Uczniowie wraz z nauczycielami powitali wiosnę energetyczną zumbą poprowadzoną przez instruktorki ze szkoły tańca i ruchu Zola. Taniec sprawił wszystkim wiele radości i doprowadził do wydzielenia dużej ilości endorfiny.

Dzień Wiosny został zaplanowany przez panią Ewelinę Wójcik- Pawlik. Pomagali jej nauczyciele wychowania fizycznego i Samorząd Uczniowski.

 

Parada Kwiatów z „Dziesiątki”

 

W pierwszy dzień wiosny uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków zaopatrzeni w samodzielnie wykonane kwiaty, ruszyli ulicami Tomaszowa, niosąc uśmiechy i pozytywną energię wszystkim napotkanym osobom.

Piosenka o kwiatach była hymnem na powitanie pierwszego dnia kalendarzowej wiosny. Zorganizowana została w tym roku również „Parada Kwiatów”.

To happening, którego głównym celem było przypomnienie tomaszowianom, iż „kwiaty są uśmiechem przyrody” i że należy dbać o nie, bo „bez nich przecież żyć się nie da”.

Uczniowie podczas spaceru ulicami naszego miasta zadawali przechodniom pytania, zagadki na temat wiosny i kwiatów oraz wręczali papierowe – wiosenne kwiaty. Ich ozdobą były wierszyki stworzone na tę okazję. Obdarowywani byli bardzo zadowoleni i z ochotą pozwalali przypinać sobie kwiaty.                                                                                                     Zadanie zostało dobrze wykonane, a radość i uśmiech na twarzach tomaszowian świadczył o tym, że w pełni popierają takie akcje.

 

Źródło: SP12 oraz SP 10


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij