Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Dwunastka zaświeciła na niebiesko

Drugiego kwietnia w Szkole Podstawowej nr 12 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim obchodzono Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu. Dwunastka zaświeciła na niebiesko!

dwunastka zapaliła się na niebiesko

Celem inicjatywy było zwiększenie świadomości na temat autyzmu. Jego główne hasło to: „Nie bądź zielony w temacie autyzmu. 2 kwietnia bądź niebieski”. Niebieskie działania polegały na tym, aby ubrać się na niebiesko oraz zmienić wyświetlacz w telefonie na niebieski. Cała społeczność szkolna wykazała solidarność z osobami ze spektrum autyzmu.

Ważniejszym od ubioru było jednak poszerzenie wiedzy na temat autyzmu oraz poznanie specyfiki zaburzenia - o co zadbali nauczyciele. Na kilka dni przed rozpoczęciem wydarzenia w szkole pojawiły się plakaty informujące o samej inicjatywie, jak i ukazujące główne symptomy autyzmu w wieku przedszkolnym i szkolnym. Powstało również wydarzenie na Facebookowym fanpage Samorządu Uczniowskiego, aby dotrzeć do jak największego grona odbiorów.

Na szkolnym korytarzu pojawiła się gazetka dostępna dla wszystkich odwiedzających szkołę, a w szczególności adresowana do uczniów SP12. Wykorzystano w tym celu jeden z elementów kampanii społecznej „Autyzm. Codzienność… pod hasłem: Od Z jak Zrozum do A jak Akceptuj”- komiks, ukazujący różne zachowania osób z ASD w środowisku szkolnym, a więc w środowisku bliskim dzieciom. W klasach odbyły się pogadanki na temat autyzmu, projekcja filmu „Amazing things Happen”, zajęcia plastyczne.

Starsi uczniowie oraz rodzice mogli skorzystać z krótkiego „Przewodnika po autyzmie”, który dotyczył wybranych, najważniejszych kwestii związanych z zaburzeniem: etiologii, przyczyn, cech charakterystycznych oraz tego co najważniejsze- w jaki sposób można pomóc osobie z autyzmem, aby podkreślić jej pełną wartość oraz w pełni zaakceptować w społeczeństwie.
 

Źródło: Szkoła Podstawowa nr 12


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij