Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


„Dwunastka” dla Niepodległej

11 listopada to niezwykły dzień w historii naszej Ojczyzny. Również i w tym roku, choć w nieco w innej formie, w SP12 podjęto wiele przedsięwzięć w celu uczczenia 102. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Działania podjęte przez społeczność SP12 dla Niepodległej na celu mają wpływ na kształtowanie postaw patriotycznych i kreowanie pamięci historycznej młodego pokolenia.

Wśród nich warto wymienić udział w akcji „Szkoła do hymnu” zainicjowanej przez MEN oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy MEN. We wtorek, 10 listopada o godzinie 11:11 społeczność szkoły, łącząc się on-line na platformie Classroom, odśpiewała wspólnie 4-zwrotkowy hymn narodowy. Spośród kolejnych inicjatyw podjętych dla Niepodległej należy wyszczególnić także niecodzienną lekcję patriotyzmu w formie on-line pt. „Polska słowami malowana”. Podczas tego spotkania, uczniowie i nauczyciele SP12, zaprezentowali utwory literackie o Polsce i miłości do Ojczyzny. Wykonawcy starali się podczas lekcji przedstawić nasz kraj „namalowany” słowami poetów i pisarzy.

Niecodzienne działania dla uczczenia Święta Niepodległości podjęły również dzieci z oddziału przedszkolnego „Tęczowa Akademia”. Przedszkolaki utrwaliły wiadomości na temat Święta Niepodległości poprzez rozwiązywanie zagadek związanych min. z historią powstania naszego kraju oraz z symboliką narodową. Dzieci wykonały również kotyliony i odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij