Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Dwie firmy chcą zrewitalizować Park Bulwary

W tym roku rozpocznie się przebudowa Parku Bulwary w ramach projektu „Kompleksowe zagospodarowanie przestrzeni publicznej oraz modernizacja miejsc rekreacji  i terenów zielonych – MIASTO NAD RZEKĄ”. Do Urzędu Miasta wpłynęły dwie oferty na realizację tej inwestycji. Dokumenty złożyły firmy KTU ZIELEŃ Sp. z o.o. z Łodzi oraz Zakład Urządzania i Konserwacji Zieleni z Tomaszowa Mazowieckiego.

FOTO

Park Bulwary zmieni się nie do poznania

Gmina-Miasto Tomaszów Mazowiecki pozyskała dofinansowanie na kompleksowe zagospodarowanie przestrzeni publicznej oraz modernizację miejsc rekreacji i terenów zielonych w Parku Bulwary. Wartość dotacji z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 wynosi 11 584 901,17 zł.

Inwestycja przewiduje koncepcję budowy „Miasta nad rzeką”. Tomaszów Mazowiecki ma wykorzystać potencjał środowiskowy swojego położenia i powiązać funkcje społeczne, gospodarcze z rzeką i parkiem. W ramach projektu przewiduje się adaptację obiektu na funkcje usługowe głównie w zakresie usług publicznych i powiązanie go z parkiem „Bulwary”. Stworzona zostanie przyjazna przestrzeń dla mieszkańców i odwiedzających.

Planowana powierzchnia przebudowy Parku Bulwary to obszar ok. 9 ha. W ramach inwestycji zaplanowano m.in. aranżację krajobrazu poprzez wykonanie plaż piaszczystych wydzielonych palisadą drewnianą. W strefie plaż zaplanowano nasadzenia traw wysokich. Wykreowana zostanie przestrzeń publiczna dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Na terenie Parku Bulwary powstaną m.in.

  • oświetlone kładki pieszo – rowerowe nad rzeką Wolbórką;
  • podesty widokowe na skarpie wzdłuż rzeki;
  • zespół fontann;
  • siłownia zewnętrzna;
  • „Dirt Park”, czyli plac do jazdy ekstremalnej na rowerze;
  • oświetlony plac zabaw z podziałem dla dzieci małych i większych oraz z wydzieloną strefą rekreacji dla dorosłych;
  • urządzenia do gry w koszykówkę;
  • stoły do gry w ping-ponga;
  • drabinki do ćwiczeń plenerowych.

Nie zabraknie również urządzeń małej architektury tj.: ławki , stojaki rowerowe, kosze na śmieci, toalety dla psów. Przygotowany zostanie też teren pod park linowy. Będzie on udostępniony pod prowadzenie działalności o tym profilu przez prywatnego inwestora.

 Do Urzędu Miasta wpłynęły dwie oferty na realizację tej inwestycji. Teraz zostaną ocenione i wkrótce zostaną ogłoszone wyniki przetargu. Prace w Parku Bulwary rozpoczną się najprawdopodobniej w marcu, a zakończą w grudniu 2018 roku.

Nr oferty

 

Nazwa Firmy i adres Wykonawcy

Cena

złotych brutto

Wydłużenie gwarancji na roboty budowlane

4/5/6 lat

Wydłużenie gwarancji na utrzymanie zieleni

3/4 lata

1

KTU ZIELEŃ Sp. z o.o.

ul. Warecka 3

91-200 Łódź

 

13 169 980,04

 

6 lat

 

4 lat

2

Zakład Urządzania i Konserwacji Zieleni

J. Zysiak, R. Zysiak,  I. Święcka

ul. Tkacka 16

97-200 Tomaszów Maz.

zysiak111@wp.pl

 

 

 

12 917 681,12

 

 

6 lat

 

 

4 lat

 

FOTO

Renowacja kamienicy narożnej na pl. Kościuszki

Dodatkowo w ramach renowacji kamienicy narożnej przy pl. Kościuszki 24 zaplanowano adaptację dwóch istniejących dwukondygnacyjnych budynków mieszkalnych (kamienica narożna i oficyna w podwórku) z dostosowaniem na budynek mający w zasadniczym zakresie charakter obiektu użyteczności publicznej. Niebawem zostanie ogłoszony przetarg w systemie projektuj i buduj.

Nowoczesne Centrum Animacji Społecznej

Tuż obok Parku Bulwary, powiat tomaszowski odnowi tereny po byłej Budowlance, gdzie powstanie nowoczesne Centrum Animacji Społecznej. Inwestycja zakłada rozwój potencjału społeczno-gospodarczego obszaru rewitalizowanego przy ulicy Farbiarskiej w Tomaszowie Mazowieckim poprzez utworzenie Centrum Animacji Społecznej. Projekt uzyskał dofinansowanie w wysokości 15,8 mln zł.

W ramach inwestycji przewidziano realizację 4 budynków, przestrzeni publicznej i infrastruktury technicznej. Powstanie kort tenisowy, boisko wielofunkcyjne, work-out, skatepark, plac zabaw dla dzieci z siłownią dostosowaną do potrzeb osób z ograniczoną zdolnością ruchową.

W nowoczesnym Centrum Animacji Społecznej będzie dostępna przestrzeń do działania organizacji pozarządowych. Uzyskają one dostęp do wynajmu przestrzeni biurowych i magazynowych, bezpłatnej możliwości korzystania z sali konferencyjnej oraz salki do co-workingu. W innym budynku realizowana będzie funkcja sportowa (np. zajęcia wspinaczkowe, kulturystyczne, gry zespołowe), edukacyjna (np. języki obce, zajęcia plastyczne, muzyczne, komputerowe, fotograficzne) i kulturalna (np.  koncerty,  spektakle, szkolenia, akademie i  wystawy).

W sferze gospodarczej zaplanowano utworzenie warunków do rozwoju przedsiębiorczości poprzez przystosowanie lokali do działalności. Dodatkowymi czynnikami wpływającymi na tą sferę będzie doradztwo prowadzone dla osób bezrobotnych w zakresie otwierania własnej działalności gospodarczej.

 Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij