Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

„Droga do Niepodległości” w „Dwunastce”

9 listopada 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 12 im Jana Pawła II w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się uroczystość poświęcona 105. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W uroczystości uczestniczyli uczniowie klas: 6., 7. i 8. wraz z nauczycielami i zaproszonymi gośćmi. Wszyscy razem godnie i dostojnie uczcili Święto Niepodległości.

„Lekcja historii - Droga do Niepodległości” rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Recytatorzy i chórzyści wystąpili z programem słowno- muzycznym, podczas którego recytowali i śpiewali patriotyczne utwory. W ten sposób przeprowadzili zebranych przez lata niewoli, aż do odzyskania niepodległości przez Polskę w roku 1918. Taka lekcja pozwoliła niewątpliwie utrwalać wśród zebranych patriotyczne postawy, kształtować dumę narodową i szacunek wobec bohaterów Ojczyzny. Program zakończył się odśpiewaniem pieśni „Modlitwa o pokój”, wzbogaconym o taniec uczennic klasy siódmej.

Do wspólnego śpiewania, zgodnie z załączonymi tekstami piosenek, zaproszono uczestników uroczystości: szacownych gości, dyrekcję szkoły, nauczycieli oraz uczniów. Uroczystość wzbogacona została scenografią podkreślającą patriotyczną i podniosłą atmosferę święta oraz prezentacją multimedialną dopełniającą tematykę akademii.

Z kolei 10 listopada o godzinie 11.11 uczniowie wraz z nauczycielami wspólnie odśpiewali hymn narodowy. W ten sposób społeczność szkolna włączyła się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Również przedszkolaki z „Tęczowej Akademii” ze Szkoły Podstawowej nr 12 obchodziły Narodowe Święto Niepodległości bardzo uroczyście. Dzieci wykonały kotyliony narodowe, pokolorowały godło i flagę Polski, a następnie wspólnie z całą społecznością szkolną odśpiewały hymn państwowy. Przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne. Dzieci były również na uroczystości z okazji Święta Niepodległości w Przedszkolu nr 7.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij