Dodatkowe środki na wsparcie zdrowia dzieci i młodzieży

Miasto otrzymało wsparcie finansowe z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego w wysokości 20.000 zł w ramach programu „Zdrowe Łódzkie na plus”. Program ma na celu promowanie edukacji dotyczącej zachowań prozdrowotnych i zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży.

W ramach pozyskanych środków zorganizowany zostanie spektakl profilaktyczny, który poruszy problematykę uzależnień od substancji psychoaktywnych, takich jak alkohol, narkotyki czy dopalacze.

Głównym celem spektaklu będzie uświadomienie młodzieży negatywnych konsekwencji zażywania tych substancji oraz ich szkodliwości dla ogólnego stanu zdrowia. Przekaz zostanie przekazany w atrakcyjnej formie przedstawienia, w którym udział weźmie lokalny raper „Dobry Chmiel”, aby pokazać młodym, jak radzić sobie z negatywną presją rówieśniczą. Spektakl przygotowany zostanie przez Młodzieżowy Teatr ds. ciężkich, pod kierunkiem Janusza Dziubałtowskiego.

Odbędą się również warsztaty profilaktyczne pod hasłem „Jak znaleźć szczęście”, które będą pretekstem do dyskusji na temat pasji, zainteresowań oraz relacji między rówieśnikami i rodziną, kluczowych dla rozwoju młodego człowieka. Ich celem będzie pokazanie, że problemy związane z uzależnieniami dotykają również dzieci i młodzież w dzisiejszym świecie oraz wskazanie im bezpiecznych sposobów przejścia przez trudny okres dojrzewania, promując zdrowy styl życia. Warsztaty poprowadzą terapeuci z MONAR-u. W trakcie warsztatów odbędzie się recital tomaszowskiego rapera ,,Dobry Chmiel i Przyjaciele".