Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Czar widzenia Magdaleny Dziejmy

W piątkowy wieczór (23 września) w Miejskim Centrum Kultury Tkacz odbyło się otwarcie wystawy malarstwa Magdaleny Dziejmy. Wernisaż poprowadził Mirosław Bernacki, pierwszy mentor artystyczny pani Magdy, która w Tkaczu rozpoczynała pod jego kierunkiem swoją przygodę z rysunkiem i malarstwem.

Autorka prac jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na wydziale Projektowanie Graficzne. Do malowania wróciła po kilku latach przerwy za namową męża. Zaczynała od portretów na zamówienie, które znajdują się w prywatnych kolekcjach m.in. w Anglii i w Niemczech. Od ponad dwóch lat tworzy również prace autorskie. Maluje głównie kobiety i ptaki. Ważnym elementem jej obrazów są oczy, które – jak mówi – są zwierciadłem duszy. Lubi też eksperymentować z kolorem, używając do stworzenia pracy np. jedynie barw podstawowych. Obrazy łączy w cykle.

Wystawę malarstwa Magdaleny Dziejmy w MCK Tkacz (ul. Niebrowska 50) można oglądać do 3 października w godzinach pracy placówki. Zapraszamy.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij