Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2023-08-29

Było słodko w Skansenie Rzeki Pilicy!

Tegoroczna Słodka Niedziela w skansenie cieszyła się zainteresowaniem zarówno wśród lokalnych mieszkańców, jak i turystów, którzy tego dnia wybrali się na wycieczkę do naszego regionu. Podczas zwiedzania placówki mogli nie tylko obejrzeć aktualne ekspozycje, ale również spróbować różnego rodzaju miodów oraz wziąć udział w przygotowanych atrakcjach…
W trakcie wydarzenia można było posłuchać repertuaru muzyczno-słownego w wykonaniu Anny Ziei i Czesława Mincera, poruszać się podczas animacji muzycznych ze Studiem Tańca Michała Gawlika oraz wysłuchać rozmów z wystawcami prowadzonych przez Tadeusza Lubickiego. W międzyczasie odbywały się również spacery po Niebieskich Źródłach, o których historii i przyrodzie opowiadała zainteresowanym Magdalena Sepkowska, kustosz Działu Przyrodniczego Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego.

Słodkości na ten dzień przygotowała na swoim stoisku Pasieka Jaros – tam można było delektować się miodem gryczanym, wielokwiatowym oraz miodem pitnym. Pasieka na Mokrych oprócz miodów wystawiła ul pokazowy, gdzie można było zaobserwować pracę w ulu od środka. Słodycze dostępne były również na stoisku Zalukrowanych, a słodkie napoje i nie tylko spróbować było można u „Pani od ziół”, która w międzyczasie prowadziła także warsztaty zielarskie.

Nie zabrakło animacji i prac kreatywnych przy stoisku plastycznym Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim. Dzieci wykonywały opaski z pszczołami, przydatne tego dnia wachlarze oraz mogły skorzystać z aktywności i leśnej ścieżki sensorycznej przygotowanych przez instruktorów zajęć MCK. Byli również lokalni rękodzielnicy, którzy opowiadali o swoich produktach, było Nadleśnictwo Smardzewice oraz Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, którzy na swoim stoisku opowiadali o przyrodniczych ciekawostkach.

Wiedzę na temat pszczół oraz skansenowych atrakcji uczestnicy sprawdzali w quizie, w którym zdobyć mogli drobny upominek. Pogoda, jak i atmosfera tego dnia zdecydowanie dopisały.

Źródło: Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij