Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Boisko „Lechii” z energooszczędnym oświetleniem

Miasto wymieniło oświetlenie na boisku piłkarskim ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Ligi Morskiej i Rzecznej w Tomaszowie Mazowieckim. Nowe, typu LED, umożliwi 60% oszczędności w stosunku do dotychczas używanego oświetlenia wyposażonego w żarówki metalohalogenowe. Podniesie również funkcjonalność boiska. Koszt inwestycji to 158 000 złotych.Zadanie inwestycyjne obejmowało m.in.: dostawę, montaż, podłączenie opraw oświetleniowych i źródeł światła typu LED, wykonanie robót adaptacyjnych, włączeń, instalacji, dokonanie ewentualnych zmian w infrastrukturze w zakresie niezbędnym do prawidłowej realizacji. Objęło również wykonanie pomiarów natężenia oświetlenia potwierdzających spełnienie parametrów oświetlenia zgodnie z projektem.


Dotychczasowe źródła światła po wielu latach intensywnego użytkowania uległy zużyciu, nie zapewniały odpowiedniego poziomu natężenia światła i wymagały wymiany.

Parametry nowych opraw:

- średnie natężenie oświetlenia min. 200 lux,

- równomierność u0 – min. 0,5,

- oprawa o klasie szczelności min. IP65,

- barwa światła 5000K.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij