Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Blisko 5 mln zł na długo oczekiwaną przebudowę ulic. Od czwartku zmiana organizacji ruchu

Zgodnie z zapowiedziami, w czwartek rozpoczną się prace związane z I etapem przebudowy sześciu ulic: Słowackiego, Grunwaldzkiej, Krzyżowej, Wschodniej, Piekarskiej i Małej. Zmieni się organizacja ruchu, a autobusy MZK pojadą inną trasą. Na realizację tej inwestycji otrzymamy blisko 3,5 mln dofinansowania.

Blisko 5 mln zł na długo oczekiwaną przebudowę ulic. Od czwartku zmiana organizacji ruchu


Od czwartku zamknięte zostaną ulice: Piekarska, Mała, Słowackiego (od ul. Legionów do ul. Zgorzelickiej), Krzyżowa (od ul. Piłsudskiego do ul. Słowackiego), Grunwaldzka (od ul. Piłsudskiego do ul. Wschodniej). Ruch dwukierunkowy będzie możliwy na pozostałych odcinkach ulic Grunwaldzkiej i Wschodniej. W pierwszej kolejności będą realizowane roboty przygotowawcze i rozbiórkowe: frezowanie nawierzchni z mas bitumicznych i wycinka drzew.

W ramach prac ulice zostaną gruntownie przebudowane, powstaną nowe chodniki, wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa i odwodnienie ulic oraz posesji. Zakres zamówienia obejmuje również inne prace oraz koszty niezbędne do wykonania zadania. Celem przebudowy jest rewitalizacja ulic, podniesienie bezpieczeństwa oraz uporządkowanie ruchu pojazdów i pieszych z uwzględnieniem zwiększonych potrzeb parkingowych.

Inwestycję będzie realizowała firma SKANSKA S.A. Całkowita wartość zadania wynosi 4 869 378,46 zł. Na ten cel otrzymamy 2 287 689,00 zł dofinansowania w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019, a także 1 143 844,71 zł z budżetu powiatu tomaszowskiego.

Umowę na realizację tego zadania podpisali na początku kwietnia Izabela Pilarczyk, dyrektor Zespołu Budowlanego oddziału łódzkiego firmy Skansa S.A i Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego.

Zmiana organizacji ruchu

Zmiany dla linii nr 2, 3 i 14.

Od czwartku 21 kwietnia (od godz. 7) w związku z przebudową ulic, autobusy linii nr 2 i 14 (dla kierunku od Jana Pawła II do Warszawskiej) zmienią trasę przejazdu i nie będą zatrzymywały się na przystanku pl. Kościuszki – Centrum przy C.H. Panorama.

Do odwołania linie nr 2 i 14 (tylko dla kursów od Jana Pawła II w kierunku ul. Warszawskiej) kursować będą ulicą Jerozolimską z przystankiem tymczasowym: Jerozolimska – Polna. Odjazdy linii nr 14 z pętli Brzustówka zostaną opóźnione o 2 minuty.

Natomiast autobus linii nr 3 wyznaczonymi kursami w dni nauki szkolnej nie będzie się zatrzymywał na przystankach - Słowackiego przy szkole. Zostanie wprowadzony objazd, aby autobus linii nr 3 zatrzymywał się na przystanku: Legionów – Słowackiego (przy boisku „Czternastki”). Przystanek będzie obowiązywał dla obu kierunków jazdy.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij