Bezpłatne szkolenie dla NGO z powiatu tomaszowskiego

Instytut Spraw Obywatelskich zaprasza na bezpłatne szkolenie „Jak utworzyć podmiot ekonomii społecznej (np. fundację, stowarzyszenie, spółdzielnię socjalną, spółkę not for profit)? Aspekty prawno-księgowe". Szkolenie odbędzie się 31 maja 2016 w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 w Tomaszowie Mazowieckim.

Zgłoszenia należy dokonywać przy pomocy załączonego formularza.

Podczas szkolenia przekazana zostanie niezbędna wiedza z zakresu tworzenia i funkcjonowania podmiotów ekonomii społecznej (PES). Szkolenie skierowane jest do przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych, grup nieformalnych i osób zainteresowanych utworzeniem PES. Rezultatem szkolenia będzie zdobycie przez uczestników praktycznej wiedzy oraz konkretnych wskazówek na temat:

- rejestracji stowarzyszeń, fundacji i spółdzielni socjalnych,

- form prowadzenia działalności statutowej i gospodarczej PES,

- najważniejszych aspektów rachunkowości i opodatkowania PES,

- źródeł finansowania PES.

Korzyści dla uczestników:

- przełożenie dostrzeganych potrzeb w zakresie działalności społecznej i/lub gospodarczej na konkretny plan działania,

- uzyskanie rzetelnych i kompleksowych informacji na temat wymogów prowadzenia PES,

- nawiązanie kontaktów z doświadczonymi doradcami z obszaru finansów, księgowości, podatków i możliwość uzyskania dalszego, zindywidualizowanego wsparcia od zespołu Centrum KLUCZ.

Uczestnicy otrzymują:

- materiały szkoleniowe;

- obiad + przerwy kawowe;

- zaświadczenie o udziale w szkoleniu;

- możliwy zwrot kosztów dojazdu.

Opis metodyki szkolenia: szkolenie będzie miało charakter wykładowo-warsztatowy, z przykładami i ćwiczeniami.

Szkolenie poprowadzi Justyna Bartosiewicz.