Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Bezpłatną komunikacją od nowego roku również nad Zalew

Do Tomaszowa niebawem przyjadą nowe, hybrydowe autobusy. Po zarejestrowaniu i ubezpieczeniu trafią na tomaszowskie drogi. Wtedy też zacznie obowiązywać bezpłatna komunikacja. Wprowadzony zostanie również nowy rozkład jazdy. Niezbędne procedury zakończą się pod koniec grudnia. Zgodnie z podjętą uchwałą, bezpłatna komunikacja zacznie więc obwiązywać 1 stycznia.

Zdjęcie nowego autobusu w trakcie budowy

Z bezpłatnych przejazdów będą mogły korzystać osoby płacące podatki w Tomaszowie Mazowieckim. Na mocy porozumienia, które zostanie podpisane z gminą Tomaszów, z bezpłatnych przejazdów będą mogli korzystać również mieszkańcy tej gminy, to oznacza, że tomaszowianie będą mogli bezpłatnie dojechać również np. nad Zalew Sulejowski. Odpowiednią uchwałę w tej sprawie podjęli już miejscy radni. Mieszkańcy Gminy Tomaszów Mazowiecki uprawnieni zostaną do korzystania z bezpłatnych przejazdów w granicach administracyjnych miasta oraz w granicach administracyjnych Gminy Tomaszów Mazowiecki na podstawie „Tomaszowskiej Karty Komunikacyjnej”, natomiast mieszkańcy miasta na podstawie „Karty Tomaszowianina”.

Przypomnijmy, Urząd Miasta oraz Miejski Zakład Komunikacyjny otrzymały dofinansowanie na zakup 25 hybrydowych autobusów oraz budowę bazy MZK. Nasze wnioski zostały ocenione najwyżej w województwie łódzkim.Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij