Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Bezinteresowna pomoc uczniów z „czwórki”

Uczniowie z Zespołu Szkół nr 4, od 1 do 4 grudnia, zbierali produkty żywnościowe w supermarkecie przy ul. Dzieci Polskich.
Zdjęcie ze zbiórki

Tradycją szkoły przy ul. Ostrowskiego jest organizowanie pomocy dla najbardziej potrzebujących uczniów i ich rodzin z okazji świąt – zarówno bożonarodzeniowych,  jak również wielkanocnych. Już od kilku lat uczniowie i nauczyciele realizują akcję pod nazwą „Niespodzianka na Boże Narodzenie”. W związku z tym w „zaprzyjaźnionym” sklepie przy ul. Dzieci Polskich  za zgodą kierownictwa sklepu,  przeprowadzane są coroczne zbiórki żywności.

P o raz kolejny, uczniowie z klas szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści pod opieką nauczycieli zbierali produkty żywnościowe  do specjalnie oplakatowanych wózków.  Pierwszego dnia zbierano produkty żywnościowe i chemiczne dla kombatantów. Z zebranych w weekend produktów przygotowane zostaną paczki dla uczniów szkoły będących w trudnej sytuacji materialnej.

5 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariatu. Ustanowiony przez ONZ w 1986 roku i obchodzony w celu wyrażenia uznania dla trudu wolontariuszy na całym świecie. To doskonała okazja, by uświadomić społeczeństwu wysiłek,  jaki wkładają rozmaite organizacje pożytku publicznego w niesienie pomocy innym, zarówno na poziomie lokalnym, krajowym, jak i globalnym.

Zespół Szkół nr 4 od lat propaguje wśród dzieci i młodzieży ideę wolontariatu, jako bezinteresownej pomocy innym. Uczniowie tejże szkoły angażują się w różnego rodzaju akcje charytatywne na rzecz środowiska szkolnego i lokalnego, a także  wspierają inicjatywy o zasięgu ogólnopolskim, czy nawet światowym.

„Góra Grosza”, „Gorączka Złota”, „Pełna Miska dla Schroniska”, „Ołówek dla Afryki”, „Paczka dla bohatera”, „Tak, pomagam” – ogólnopolska akcja Caritas, zbiórki produktów żywnościowych organizowane przez Banki Żywności – to akcje, które bardzo chętnie i z wielkim zaangażowaniem wspierają. Wszystkim wolontariuszom przyświeca przekonanie, że praca, którą wykonuje się z potrzeby serca, bezinteresownie – jest bezcenna.


 Wszystkim pracownikom supermarketu z ul. Dzieci Polskich oraz klientom, którzy wsparli akcję uczniowie i nauczyciele składają serdeczne podziękowania.


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij