Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Arkadiusz Niemirski w tomaszowskiej książnicy

Spotkania autorskie są znakomitą lekcją języka polskiego, ale również psychologii. Są odpowiedzią na pytania: Jak rodzi się w pisarzach chęć tworzenia? Co zrobić, by napisać dobrą, poczytną powieść? Jak zainteresować wymagającego odbiorcę? 24 maja w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej gościł Arkadiusz Niemirski (pseudonim literacki), autor książek dla młodzieży i dorosłych.

Zdjęcie ze spotkania z Arkadiuszem Niemirskim

W 2000 roku zadebiutował powieścią „Pan Samochodzik i skarby wikingów”. Wzbogacił tę serię o kilkanaście tomów. Ma na swym koncie również powieści detektywistyczne, np. „Pojedynek detektywów” i opowiadania kryminalne, jak: „Zbrodnia prawie doskonała”. Arkadiusz Niemirski zawsze lubił czytać książki, ta pasja pochłaniała go bez reszty, nawet kosztem snu. Od najmłodszych lat kochał występować na scenie, uczył się także stepować. Pisarza fascynował również świat przyrody, studiował weterynarię i zootechnikę. Myślał o dalszej karierze naukowej, wybrał jednak pisanie powieści. Od 10 lat zajmuje się już oryginalną twórczością. Kontynuator kultowej serii „Pan Samochodzik” przygotował dla uczniów tomaszowskich placówek nowoczesną prezentację multimedialną. Uczniowie Gimnazjum nr 7 oraz Szkoły Podstawowej nr 13 Pomnik 1000-lecia Państwa Polskiego mieli możliwość porozmawiać o twórczości i życiu pisarza oraz zagłębić się w tajniki historii prozy detektywistycznej i kryminalnej.

Głównym celem Arkadiusza Niemirskiego jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Spotkanie okraszone było anegdotami i dużą dawką humoru twórcy oraz muzyką (utwory zespołu Procol Harum). Na koniec spotkania amatorzy dobrej książki mogli zakupić takie tytuły, jak: „Pojedynek detektywów” oraz „Testament bibliofila”, a także poprosić o autograf. Więcej takich imprez.

 Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij