Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2021-12-06

„Anioły są wśród nas” – gala z okazji Dnia Wolontariusza

Uroczysta gala honorowa z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza 2021,  odbyła się w piątek 3 grudnia w MCK Tkacz. Najbardziej aktywnym wolontariuszom – uczniom oraz opiekunom kół wolontariatu ze szkół w Tomaszowie Mazowieckim w podziękowaniu za całoroczną aktywność i zaangażowanie wręczono symboliczne „anioły  dobroci”.

Statuetki zaproszonym na galę wolontariuszom wytypowanym przez instytucje i organizacje pozarządowe wręczali przedstawiciele władz miasta – prezydent Marcin Witko, przewodniczący RM – Krzysztof Kuchta oraz wiceprzewodniczące RM - Beata Stańczyk i Marzanna Popławska.

Gali towarzyszyła część artystyczna, w czasie której w etiudzie pantomimicznej pt. „Ogrodnik i drzewa”, alegorii o dobru, złu i nadziei, która zawsze jest początkiem czegoś nowego oraz montaż słowno-muzyczny pt. „Kochać człowieka, by zdążyć do Boga” zaprezentowała grupa teatralna „Inni” ze Szkoły Podstawowej nr 9. Dwa przeboje Zbigniewa Wodeckiego „Umiemy żyć obok zła” i „Szczęście jest we mnie” wykonał Daniel Wysokiński, uczeń III Liceum Ogólnokształcącego.

Pomagać można na wiele sposobów. Praca wolontariusza to jedna z piękniejszych i najcenniejszych form pomocy. To bezinteresowne działania, za które wolontariusz nie otrzymuje korzyści materialnych. Może jednak wzbogacić się niematerialne – otrzymując wdzięczność lub uśmiech drugiej osoby. Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to okazja do tego, by podkreślić, jak wielką i znaczącą rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych. To też doskonała okazja dla wolontariuszy, aby pochwalili się zrealizowanymi inicjatywami, ale także swoją postawą mobilizowali do współdziałania wszystkich tych, którzy na razie stoją z boku. 

 

 

 

 

 


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij