Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2015-11-26

Ambasadorzy Bezpiecznego Internetu

Szkoła Podstawowa nr 12 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 2 gościła przedstawicielki Fundacji Dla Kultury.pl, która wdrożyła i realizuje Kampanię Edukacyjno - Prewencyjną - Ambasadorzy Bezpiecznego Internetu.

Kampania ma na celu ochronę małoletnich w Polsce przed zagrożeniami wiążącymi się z korzystaniem z Internetu. Zadanie to realizowane jest poprzez przeprowadzenie szeregu działań o charakterze edukacyjnym i prewencyjnym.
Celem projektu jest również wsparcie otoczenia dziecka w Polsce - rodziców i nauczycieli - poprzez dostarczanie wiedzy na temat kształtowania właściwych nawyków korzystania z Internetu i propagowanie istniejących rozwiązań technicznych w tym zakresie. Projekt współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.


Fundacja przeszkoliła już do tej pory 1494 dzieci w wieku 6 - 12 lat, jeżdżąc po całym kraju z "Wędrującą Akademią Bezpiecznego Internetu”. W SP 12 programem objęto dwie klasy - 2f i 3e. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach, nabywając wiedzę i nowe umiejętności w zakresie bezpieczeństwa on - line. W trakcie szkolenia dzieci wymieniały rodzaje zagrożeń w Internecie i wyjaśniały rodzaje niebezpiecznych zachowań i zagrożeń z tym związanych, wymieniały też sposoby bezpiecznego zachowania się w sytuacjach ryzykownych. Uczniowie dowiedzieli się jak stosować zasady ograniczonego zaufania w kontaktach z osobami znanymi wyłącznie z Internetu i dlaczego nie wolno podawać swoich danych osobowych i innych informacji o sobie. Dowiedzieli się też, dlaczego warto posługiwać się nickiem, wymieniali reguły Netykiety i zasady bezpieczeństwa podczas korzystania z Internetu.


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij