Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Akcja „Jak nie czytam, jak czytam” w SP 12

Jeżeli ktoś myślał, że młodzież z „Dwunastki” nie czyta książek, to się mylił!. 7 czerwca o godzinie 10 w całej szkole zapanowała cisza i wszyscy czytali… Nawet klasy przebywające na wycieczce też wzięły udział w akcji.


Szkoła Podstawowa nr 12 im. Jana Pawła II w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim już po raz kolejny zgłosiła swój udział w akcji. 7 czerwca razem z uczniami kilku tysięcy szkół z całej Polski bili rekord czytania w jednym momencie.


„Jak nie czytam, jak czytam” to popularna w Polsce akcja czytelnicza. Powstała, by złamać stereotyp nieczytającej młodzieży i zamanifestować, że uczniowie czytają wręcz więcej niż dorośli. Akcja promuje czytanie w prosty i radosny sposób. Czytaniem na trawie w gronie koleżanek, kolegów, nauczycieli, rodziców. Organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole” wraz z bibliotekami i szkołami.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij