Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

910 dzieci bierze udział w zajęciach feryjnych w tomaszowskich szkołach

Tegoroczny wypoczynek zimowy w szkołach podstawowych odbywa się pod hasłem „Jasne słonko, mroźny dzień czas bezpiecznych ferii w szkole spędź”. Jak co roku zajęcia odbywające się w ramach wypoczynku uwzględniały tematy związane z profilaktyką uzależnień, propagowaniem zdrowej aktywności fizycznej, alternatywnych form spędzania czasu wolnego wśród dzieci i młodzieży, a także z szeroko pojętym bezpieczeństwem podczas zimowych zabaw.
 Podczas spotkań i rozmów edukacyjnych z młodzieżą promowane są bezpieczne formy spędzania czasu wolnego oraz zachowania minimalizujące niebezpieczeństwa mogące zagrażać zdrowiu i życiu dzieci.
Zajęcia na kręgielni
Akcja wypoczynku zimowego „Jasne słonko, mroźny dzień czas bezpiecznych ferii w szkole spędź” w szkołach rozpoczęła się 16 i potrwa do 27 stycznia. Zimową opiekę nad dziećmi objęły Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1, Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 2, Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 4, Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 5, Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 6, Zespół Szkół Nr 4 oraz Zespół Szkół Nr 8. W zajęciach udział bierze około 910 dzieci.

 Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 14:00. Uczestnicy półkolonii codziennie mają  zapewniony ciepły posiłek w postaci obiadu dofinansowanego przez Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim. Dzieciom, które się kwalifikują  do skorzystania ze wsparcia pomocy społecznej, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej finansuje wyżywienie ze środków pochodzących z programu „Pomoc państwa w zakresie dożywiania”.

Wypoczynek zimowy finansowany jest ze środków pochodzących z opłat pobieranych za wydanie zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych. Zadanie to realizowane jest w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Osób Uzależnionych i ich Bliskich na 2017 rok.  
           

           Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij