Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego [ZDJĘCIA]

1 sierpnia o 17.00, w godz. "W", o której 75 lat temu wybuchło Powstanie Warszawskie, w naszym mieście zabrzmiał dźwięk syren, w hołdzie uczestnikom zrywu. Z tej okazji w Tomaszowie na Cmentarzu Wojennym przy ul. Smutnej odbyła się uroczystość upamiętniająca wydarzenia sprzed lat.

 75 rocznica powstawnia godzina w

Nie zabrakło uroczystej warty w mundurach historycznych wystawiona przez żołnierzy 25. BKP, członków Jednostki Strzeleckiej 1002 Tomaszów Mazowiecki oraz harcerzy ZHP Hufiec Tomaszów Mazowiecki, okolicznościowych przemówień i modlitwy. Złożono również kwiaty pod obeliskami:  pamiątkowym poświęconym członkom ruchu oporu  i żołnierzom tomaszowskiego obwodu zwz-ak oraz tablicy w hołdzie komendantom związku walki zbrojnej armii krajowej Tomaszowa Mazowieckiego w latach 1939-1945.

W trakcie uroczystości symbolicznie zapalono 63 znicze upamiętniające 63 dni powstania Warszawskiego.

Tego dnia na pl. Kościuszki odbywał się zlot motocyklistów zorganizowany przez Stowarzyszenie Posiadaczy Pojazdów Zabytkowych „WETERAN”, natomiast wieczorem tomaszowianie obejrzeli film „MIASTO 44” w reż. J. Komasy

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij