Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

100 dębów na stulecie Niepodległej [KONSULTACJE SPOŁECZNE]

Tomaszowianie posadzą 100 dębów na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Do 13 czerwca można wziąć udział w konsultacjach społecznych w tej sprawie.

FOTO

Projekt "100 dębów na stulecie Niepodległej" zainaugurował w piątek (11 maja) prezydent Marcin Witko.  Pierwszy żywy pomnik pojawił się już na terenie Skweru Niepodległości. – Nie chcemy betonować miasta, dlatego wychodzimy do tomaszowian z inicjatywą stworzeniach żywych pomników na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Chciałbym, żeby każdy dąb miał swojego patrona – mówi Marcin Witko. – Projekt doskonale wpisuje się też w ekologiczne działania realizowane w naszym mieście. Czyste powietrze ma dla nas duże znacznie – dodaje.

Kolejne lokalizacje wskażą mieszkańcy miasta w ramach konsultacji społecznych, które potrwają do 13 czerwca br. w następującej formie:
1) dla organizacji pozarządowych i podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego poprzez zgłaszanie uwag i opinii na formularzu konsultacji;
2) dla Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Tomaszowie Mazowieckim w formie protokołowanego spotkania;
3) dla mieszkańców miasta Tomaszowa Mazowieckiego poprzez zgłaszanie uwag i opinii na formularzu konsultacji.

Celem konsultacji społecznych jest m.in. upamiętnienie i uczczenie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości; zebranie propozycji na temat wskazania miejsc nasadzenia 99 dębów oraz zaproponowanie patronów dla każdego z drzew. Miejsca nasadzeń drzew mają się znajdować w różnych miejscach na terenie miasta Tomaszowa Mazowieckiego. Patronem drzewa może być jedynie osoba zasłużona dla Polski lub miasta Tomaszowa Mazowieckiego; zagospodarowanie terenów zielonych; zaktywizowanie mieszkańców i zaangażowanie ich w tworzenie przestrzeni miejskiej.


Formularz konsultacji można otrzymać w Wydziale Spraw Społecznych i Promocji Zdrowia (ul. POW 10/16) lub pobrać TUTAJ.

Wypełniony formularz można przekazać:
1) drogą korespondencyjną (liczy się data wpływu do Urzędu Miasta) na adres: Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim, Wydział Spraw Społecznych i Promocji Zdrowia, ul. POW 10/16, 97-200 Tomaszów Mazowiecki
2) drogą elektroniczną na adres wsp@tomaszow-maz.pl
3) osobiście do siedziby Wydziału Spraw Społecznych i Promocji Zdrowia (adres wskazany powyżej) od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30.

Propozycje wskazanych miejsc będą weryfikowane przez komisję powołaną przez prezydenta miasta. Komórką organizacyjną odpowiedzialną za przeprowadzenie konsultacji jest Wydział Spraw Społecznych i Promocji Zdrowia Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim.

Pliki do pobrania


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij