Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


„Wybieram wybory" - konkurs wiedzy o prawie wyborczym

Państwowa Komisja Wyborcza i Krajowe Biuro Wyborcze ogłaszają IV edycję Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory". Jest on skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i szkół ponadpodstawowych.

Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego wśród uczniów, propagowanie idei udziału w wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym.

Chętni uczniowie mogą zgłaszać się do udziału w konkursie za pośrednictwem dyrektora szkoły lub jego zastępcy do 10 stycznia 2020 r. do Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Skierniewicach ze względu na siedzibę szkoły na terenie powiatów: opoczyńskiego, rawskiego, skierniewickiego, tomaszowskiego oraz Skierniewic - miasta na prawach powiatu.

Adres: 96-100 Skierniewice, ul. Konstytucji 3 Maja 6

telefon: 46 833 23 68, 46 833 36 02

telefax: 46 832 55 08

adres e-mail: ski-biuro@kbw.gov.pl

25 lutego 2020 r. o godzinie 12 odbędzie się etap pierwszy (szkolny) konkursu – test wyboru składający się z 25 pytań.

Uczniowie zakwalifikowani do etapu drugiego (wojewódzkiego) będą pisali pracę na jeden z trzech tematów:

1) Wybory prezydenckie w Polsce w ujęciu historycznym.

2) Warunki i zasady równości w prawie wyborczym.

3) Sądowa kontrola wyborów prezydenckich i parlamentarnych w Polsce.

Rozstrzygnięcie etapu drugiego (wojewódzkiego) konkursu nastąpi do 13 kwietnia 2020 roku.

W trzecim (ogólnopolskim) etapie konkursu najlepsi uczniowie z całej Polski spotkają się 28 kwietnia 2020 roku w Warszawie z Państwową Komisją Wyborczą i będą odpowiadać na trzy losowo wybrane pytania.

Laureaci konkursu na szczeblu ogólnopolskim otrzymają nagrody pieniężne – za pierwsze miejsce 1300 zł, za drugie – 800 zł, a za trzecie – 600 zł. Opiekunowie laureatów także otrzymają nagrody w kwocie – 600 zł.

Informacje na temat konkursu będą systematycznie publikowane na stronie www.pkw.gov.pl oraz na portalu edukacyjnym www.wybieramwybory.pl . Informacje pojawiać się będą także na profilach Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego w serwisach społecznościowych.Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij