Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2016-02-11

„Internetowy Teatr TVP dla szkół” – SP nr 7 w etapie ogólnopolskim!

O tym, że „Siódemka (SP7) teatrem stoi” - w naszym mieście wie już wiele osób, ale tylko nieliczni wiedzą, że grupa teatralna „ULINKI” działająca w Szkole Podstawowej nr 7 wzięła udział w III edycji Internetowego Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych.

 Na zdjęciu grupa teatralna „ULINKI”

Grupa teatralna „ULINKI” jako pierwszy amatorski zespół teatralny z naszego miasta pomyślnie zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego!

Przegląd składa się z trzech etapów. W I etapie wojewódzkie jury (Telewizja Regionalna Łódź) wyłoniła po jednej propozycji w każdej kategorii wiekowej i w tej edycji Przeglądu, w kategorii szkół podstawowych, jest to przedstawienie zespołu „ULINKI” pt. „Sąsiedzi”!

W II etapie ogólnopolskie jury do 12 lutego 2016 roku wyłoni dwanaście finałowych propozycji teatralnych ( po trzy w każdej kategorii). III etap to wybór najlepszych przedstawień teatralnych przez jury ogólnopolskie i głosowanie publiczności.

Zakwalifikowane do ścisłego finału przedstawienia będą umieszczone na stronie www.iteatr.tvp.pl od 15 do 29 lutego 2016 roku będzie można głosować za pomocą specjalnego formularza na najlepsze przedstawienie. Zwycięskie przedstawienia wyłonione przez jury i internautów zostaną zarejestrowane i wyemitowane przez TVP S.A.

Bez względu na to, czy zespół „ULINKI” znajdzie się w pierwszej trójce, wszystkich sympatyków teatru, rodziców, uczniów, dorosłych i dzieci, zachęcamy do oglądania spektakli finałowych i oczywiście głosowania!

 


„Internetowy Teatr TVP dla szkół” to cenny projekt Telewizji Polskiej, który funkcjonuje od 2012 roku. Projekt oparty jest na idei promowania i przybliżania teatru poprzez realizacje transmisji spektakli z teatrów w całej Polsce wszędzie tam, gdzie dostęp do ich oferty jest ograniczony. Odbiorcami transmisji teatralnych, realizowanych przy wsparciu każdego z 16 ośrodków regionalnych Telewizji Polskiej, są uczniowie szkół i placówek oświatowych różnego szczebla, oddalonych od wielkomiejskich ośrodków kulturalnych i artystycznych bez łatwego dostępu do oferty wydarzeń teatralnych. W ramach projektu iTeatr spektakl na żywo odbierany jest w tym samym czasie przez kilkadziesiąt tysięcy uczniów z całego kraju za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej.

Drugą teatralną aktywnością prowadzoną w ramach iTeatru jest konkurs Internetowego Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych, w którym udział biorą spektakle realizowane przez samych uczniów. Tegoroczna edycja Przeglądu odbywa się pod hasłem „Nasza klasyka” i tematyką nawiązuje do dawnej polskiej literatury i wpisuje się w obchody rocznicy 250 lecia powstania polskiego Teatru Narodowego. Przegląd wieńczy wielka Gala Internetowego Przeglądu TVP Teatrów Uczniowskich, będąca ukoronowaniem zarówno całego roku pracy nad dystrybucją spektakli do szkół jak również nagrodzeniem zwycięskich przedstawień uczniowskich, zgłoszonych do przeglądu..

 Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij