Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2018-03-09

40 rocznica śmierci Patronki MBP

Poetka, publicystka, działaczka społeczna, bibliotekarka. O Teresie Gabrysiewicz Krzysztofikowej  patronce Miejskiej Biblioteki Publicznej można mówić wiele. Była osobą o niespotykanej wrażliwości . Jej poezja pokazuje ile piękna widziała w świecie i jak silną była kobietą, mimo wątłego zdrowia. 8 marca 2018 roku minęła 40. rocznica jej śmierci. Z tej okazji w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MBP odbyła się uroczystość poświęcona jej pamięci.

 

 

Osób upamiętniających jej  osobę było wiele. W Sali wystaw MCK zasiadło około 100 osób. Dyrektorzy, nauczyciele, bibliotekarze, młodzież, przyjaciele oraz wszyscy sympatycy jej twórczości chętnie słuchali zaprezentowanych przez uczniów II LO w Tomaszowie Mazowieckim lirycznych, wzruszających wierszy, które przypomniały osobowość Pani Teresy. Uczennice recytowały wiersze patronki z wielkim zaangażowaniem, narrator w przerwach pomiędzy występami przybliżał jej życiorys. Uroczystość uzupełniona została prezentacją multimedialną. Zdjęcia wykorzystane w tym materiale pochodziły z archiwum biblioteki. Występ młodzieży przybliżył zebranym postać patronki MBP, jej zaangażowanie w pracę twórczą.

Czytelnicze spotkanie zbiegło się z obchodami Międzynarodowego Dnia Kobiet.

 

Źródło: MBP

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij