Skocz do głównej treści

Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Dni Tomaszowa Mazowieckiego 2018 [PROGRAM, ATRAKCJE, ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU]

De Mono, Ania Dąbrowska, Dawid Kwiatkowski, Kasia Kowalska, 4 Szmery – polskie AC/DC, Aga Dębowska, Krzysztof Krawczyk, chór Artis Gaudium, TM Brass, koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, el FUEGO, muzyczne konfrontacje oraz program estradowy Roberta Rozmusa „Kawa z mlekiem” - tak będą wyglądały Dni Tomaszowa Mazowieckiego 2018.

FOTOPrezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko i prezes fundacji TM-Innowacje Konrad Borowski przedstawili program Dni Tomaszowa Mazowieckiego podczas konferencji prasowej w Miejskim Centrum Kultury.

Program festiwalu „A może byśmy do... Tomaszowa”

Piątek – 22.06.2018 r.

Plac Kościuszki

18.30 – 20.30 - koncert chóru Artis Gaudium, TM Brass z wokalistami

od 21.00 - uroczyste obchody Święta 25. Brygady Kawalerii Powietrznej

Sobota – 23.06.2018 r.

Plac Kościuszki

12.00 – 14.30 - rodzinny program estradowy ROBERTA ROZMUSA „Kawa z mlekiem”

15.00 - 16.10 - koncert KRZYSZTOFA KRAWCZYKA

16.40 – 17.00 - koncert el FUEGO

17.30 - 18.30 - koncert REPREZENTACYJNEGO ZESPOŁU ARTYSTYCZNEGO WOJSKA POLSKIEGO

18.30 - wyjście parady

Wydarzenia towarzyszące:
- strefa dziecka – Miejskie Centrum Kultury
- gry planszowe – Stowarzyszenie TOPORY
- stoiska promocyjne: Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu i Poznańskiej Palarni Kawy ASTRA

Tomaszowskie Błonia

18.00 - 19.00 - konkurs „Muzyczne Konfrontacje”

19.30 – 20.30 - koncert AGA DĘBOWSKA z zespołem

21.00 – 22.00 - koncert 4 SZMERY – polskie AC/DC

22.20 – 23.20 - koncert KASI KOWALSKIEJ

Niedziela - 24.06.2018 r.

Tomaszowskie Błonia

16.00 – 17.00 - występy laureatów Konfrontacji

17.30 – 18.30 - koncert DAWIDA KWIATKOWSKIEGO

19.00 – 20.00 - koncert zespołu niespodzianki

20.30 – 21.30 - koncert ANI DĄBROWSKIEJ

22.00 – 23.00 - koncert De Mono

23.20 - pokaz fajerwerków

Specjalne punkty dla matek z dziećmi

W trakcie Dni Tomaszowa uruchomione zostaną dwa punkty dla matek z dziećmi. W piątek i sobotę będą one zlokalizowane w Galerii Arkady przy pl. Kościuszki, a w niedzielę na tomaszowskich Błoniach.

W punktach będzie można przewinąć dziecko, nakarmić, przygotować posiłek i odpocząć. Dodatkowo na tomaszowskich Błoniach mamy będą mogły zapoznać się z techniką wiązania chust do noszenia dzieci. W tym miejscu zorganizowana zostanie też zbiórka środków dla Piotrusia z Sulejowa, który walczy z nowotworem złośliwym.

Punkty zorganizuje grupa "Chustomamy Tomaszów Mazowiecki" przy wsparciu firmy LENNY LAMB - producenta chust i nosideł do noszenia dzieci.

Zmiana organizacji ruchu

Od 22 do 24 czerwca br. wystąpią utrudnienia w ruchu komunikacyjnym:
• całkowite zamknięcie pierzei południowej Placu Kościuszki od piątku 22 czerwca
2018 r. od godziny 16.00 do soboty 23 czerwca 2018 r. do godziny 21.00,
• północna pierzeja pl. Kościuszki będzie otwarta dla ruchu przez cały czas trwania Festiwalu tj. 22 - 24 czerwca 2018 r.
• czasowe ograniczenia w ruchu dnia 23 czerwca 2018 r. (sobota) około godziny 18:30 – przemarsz Parady na Błonia ulicami: wymarsz z ulicy Grunwaldzkiej (odcinek przy targowisku miejskim), Plac Kościuszki, ul. Św. Antoniego przez Rondo Tomaszowskich Olimpijczyków, ul. Św. Antoniego, ul. B. Głowackiego, ul. Strzelecką do Tomaszowskich Błoni.

Ograniczenia wyłączą z obsługi przystanki komunikacyjne usytuowane w ciągu zamkniętej ulicy (plac Kościuszki – Panorama). Wyznaczony został objazd ulicami: Berka Joselewicza, Piekarską, Jerozolimską i Polną do placu Kościuszki.

Zmiany nie dotyczą Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego.

Więcej Zamknij