Zapraszamy na literacko-muzyczny stand-up

Tym razem w ramach Letniej Sceny Artystycznej zapraszamy na literacko-muzyczny stand-up artystyczny o źródłach polskiego humoru pt. „Fredro – konteksty albo zupa na gwoździu, czyli od Kochanowskiego do Waligórskiego”.

To wielowymiarowy projekt, który jest jednocześnie i koncertem, i spektaklem, i spotkaniem z publicznością, z elementami poetycko-muzycznego stand-upu. Cieszy każdego widza – niezależnie od wieku czy oczekiwań.

– Idea projektu ma na celu zniwelowanie deficytu spotkania człowieka z człowiekiem, jak również zainteresowanie publiczności szeroko rozumianą kulturą i sztuką, a także podniesienie naszego prozaicznego „tu i teraz” do wymiaru poezji - wyjaśnia jego pomysłodawca Dariusz Jakubowski, aktor filmowy i teatralny.

W trakcie wieczoru będzie można usłyszeć zarówno utwory muzyczne, m.in. Chopina, Debussy’ego, Koczalskiego, Maciejewskiego czy Szymanowskiego, jak również poetyckie w kontekście twórczości Aleksandra Fredry. Co było przed nim? Co nam zostawił? A co zainspirował? Czy dzieła hrabiego nadal mogą wyrażać nasze emocje w XXI wieku? Czy w naszych sercach i umysłach wybrzmiewają jego frazy? Odpowiedzą na te pytania śpiewaczka Katarzyna Thomas, pianista Piotr Szafraniec i Dariusz Jakubowski, który przedstawi poezję i poprowadzi spotkanie.

Wstęp wolny. Zapraszamy.