V Bieg im. B. Drozdowskiego już w niedzielę

Po raz piąty, 1 września pobiegniemy ku pamięci Bogusława Drozdowskiego!

W tym roku najmłodsi uczestnicy pobiegną w Arenie (BIEG NAJMŁODSZYCH) a uczestnicy BIEGU GŁÓWNEGO od Szkoły Podstawowej nr. 6 w Tomaszowie Mazowieckim do Mostu gen. broni Tadeusza Buka w Spale.

Tegoroczna edycja Biegu realizowana jest w ramach zadania publicznego Województwa Łódzkiego z zakresu kultury fizycznej w 2024 r. pn. „Wydarzenia sportowe PLUS”. Organizacyjnie imprezę wspiera Centralny Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Spale.

PONIŻEJ KILKA WAŻNYCH INFORMACJI ORGANIZACYJNYCH DOTYCZĄCYCH V BIEGU IM. DROZDOWSKIEGO

BIEG NAJMŁODSZYCH

• Odbędzie się po bieżni Areny o godzinie 10:00
• BIURO ZAWODÓW znajdować się będzie od strony tomaszowskich Błoni (szczegółowe informacje odnośnie lokalizacji na zdjęciu)
Odbiór numerów startowych w godzinach 8:40 – 9:40
• Rozgrzewka przed biegiem odbędzie się o godzinie 9:45 i poprowadzi ją Przemysław Toma kapitan KS Lechii Tomaszów Mazowiecki, który w drużynie zielono-czerwonych pełni też funkcję trenera przygotowania motorycznego.

BIEG GŁÓWNY

• Rozpocznie się przy Szkoły Podstawowej nr. 6 w Tomaszowie Mazowieckim o godzinie 13:00, a zakończy się przed Mostem gen. broni Tadeusza Buka w Spale (maksymalny czas pokonania trasy 1 godzina)
• BIURO ZAWODÓW znajdować się będzie w Arenie, od strony tomaszowskich Błoni (szczegółowe informacje odnośnie lokalizacji na zdjęciu).
Zapraszamy po odbiór numerów startowych w godzinach 8:40 – 12:15
• Odjazd spod Areny w kierunku startu Biegu Głównego o godzinie 12:30
• Organizator zapewnia przejazd zawodników ze Spały do Areny.
• W dniu Biegu w godzinach 12.00 - 15.30 występować będą tymczasowe utrudnienia w ruchu na trasie biegu: Szkoła Podstawowa nr 6, ul. Gminna w Tomaszowie Maz.– Most Buka, ul. Hubala, Spala. Trasa Biegu prowadzi ulicami Gminną i Hubala w Tomaszowie Mazowieckim a dalej przez miejscowość Ciebłowice Duże i Ciebłowice Małe do Spały. Prosimy o uwzględnienie ewentualnych utrudnień jazdy autobusów MZK.

PROGRAM V Biegu im. Bogusława Drozdowskiego:

8:40 – 9:40 – wydawanie numerów startowych uczestnikom BIEGU NAJMŁODSZYCH (Biuro Zawodów wejście od strony tomaszowskich błoni)
9:45 – Rozgrzewka przed BIEGIEM NAJMŁODSZYCH
8:40 – 12:15 – wydawanie numerów startowych uczestnikom BIEGU GŁÓWNEGO (Biuro Zawodów wejście od strony tomaszowskich błoni)
10:00 – rozpoczęcie BIEGU NAJMŁODSZYCH (bieżnia Areny Lodowej)
12:30 – wspólny przejazd zawodników BIEGU GŁÓWNEGO na parking Szkoły Podstawowej nr 6 w Białobrzegach przy ul. Gminnej 5 (autokarem)
13:00 – rozpoczęcie BIEGU GŁÓWNEGO – (Szkoła Podstawowa nr 6)
14:00 – zakończenie BIEGU GŁÓWNEGO (przed mostem im. Buka w Spale), ogłoszenie wyników i wręczenie nagród
Przejazd zawodników ze Spały do Areny Lodowej: 14:20 i 14:50.

Przypominamy o przygotowaniu się na ewentualne zmiany pogody.

Najpóźniej w sobotę (31.08.2024) na stronie Areny w zakładce AKTUALNOŚCI i ZAWODY zostanie opublikowana lista startowa BIEGU NAJMŁODSZYCH i BIEGU GŁÓWNEGO.

W dniu wydarzenia nie będą już prowadzone zapisy na Bieg!

Dziękujemy za zgłoszenia. Do zobaczenia!