Konkurs literacko-plastycznego "Ja i moja Mała Ojczyzna: tomaszowskie podróże"

Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu tomaszowskiego do udziału w XIX edycji Konkursu literacko-plastycznego "Ja i moja Mała Ojczyzna: tomaszowskie podróże". Prace należy złożyć osobiście lub nadesłać do 28 października 2024 r. Ogłoszenie wyników nastąpi 20 listopada 2024 r.

Celem Konkursu, jest krzewienie postawy patriotyzmu lokalnego. Zadania będą dostosowane do wieku uczestników.

Uczniowie starszej kategorii wiekowej będą musieli zaplanować trasę turystyczną, prezentującą ciekawe miejsca w powiecie tomaszowskim. Może ona obejmować cały obszar powiatu, bądź dowolny jego fragment. Projekt wycieczki powinien zawierać: informację dla kogo jest  ona przeznaczona, orientacyjny czas zwiedzania, plan wycieczki z opisem miejsc i ewentualnych wydarzeń lokalnych, prezentacje na mapie oraz zdjęcia.

Młodsi uczestnicy stworzą prace plastyczne przedstawiające najciekawsze miejsca w regionie. Mogą wybrać dowolną technikę, a prace muszą być w formacie A4 lub A3.

Więcej informacji oraz regulamin dostępne są na stronie Biblioteki mbptomaszow.pl.