Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


W TKACZ-u powstają ogrody wertykalne

Trwają prace związane z wykonaniem aranżacji kwiatowych na ścianach w Ośrodku Kultury TKACZ - filii Miejskiego Centrum Kultury. Do budowy wykorzystane zostaną surowce wtórne – m.in. butelki PET oraz drewniane palety. MCK otrzymał na realizację tego projektu 5 tys. zł w ramach Programu Grantowego ENERIS „Pomysły Chroniące Środowisko”.

Ogrody

Przypomnijmy, że w kwietniu ruszyła pierwsza edycja Programu Grantowego ENERIS „Pomysły chroniące środowisko”. Organizacje pozarządowe, szkoły, biblioteki i ośrodki kultury z całej Polski rywalizowały o 13 grantów do 5 tys. zł każdy. Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaproponowało projekt pn. „Wertykalne ogrody kwiatowe”, który ma zwrócić uwagę mieszkańców na funkcję roślin w środowisku, a także ukazać możliwości płynące z recyklingu odpadów. Uczestnicy projektu podczas warsztatów wykonają ogrody wertykalne na ścianie budynku Ośrodka Kultury „TKACZ”. Do budowy wykorzystane zostaną surowce wtórne – m.in. butelki PET oraz drewniane palety. Najmłodsi uczestnicy projektu podczas zajęć wakacyjnych będą dbać o ogrody codziennie je pielęgnując i podlewając rośliny.

W Programie Grantowym ENERIS „Pomysły Chroniące Środowisko” wpłynęły w sumie 102 wnioski grantowe z całej Polski, z których wyłoniono 13 zwycięzców. Każdy z nich otrzyma max. 5 tys. zł na projekt, który zostanie zrealizowany do końca tego roku.


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij