Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

  • Data opublikowania: 2018-05-07

„Losy żołnierza”. Podsumowanie konkursu i olimpiady

„Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 – 1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej” – to pełna nazwa kolejnej edycji konkursu tematycznego i olimpiady przedmiotowej, których współorganizatorem jest Kuratorium Oświaty w Łodzi.Tym razem uczestnicy musieli wykazać się wiedzą dotyczącą historii naszej wojskowości z przełomu XIX i XX wieku.

FOTO

 W tym roku szkolnym o tytuły laureatów i finalistów rywalizowało w zawodach rejonowych i okręgowych ok. 200 uczniów ze szkół województwa łódzkiego. Najlepsi spotkali się w XXVI Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi na uroczystym podsumowaniu konkursu i olimpiady.

Wszyscy wyróżnieni dostali dyplomy, a laureaci również książki historyczne związane z II RP i II wojną światową (ten okres w naszych dziejach będzie tematem przewodnim przyszłorocznej edycji konkursu i olimpiady). Kolejną nagrodą dla laureatów i finalistów konkursu będą dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych, a dla starszych uczniów – preferencje w rekrutacji na niektóre uczelnie, pod warunkiem zdobycia tytułu laureata lub finalisty etapu centralnego olimpiady.

Jak zwykle bardzo silna była reprezentacja naszego miasta. W kategorii szkół podstawowych reprezentowali nas:

- SP nr 4: Marcin Czapnik oraz Miłosz Stanisław Szczypior (finaliści); opiekunem jest Julita Piotrowska;

-SP nr 8: Piotr Galach – laureat i Maja Cedro –finalistka; opiekunem uczniów jest Paweł Zakaszewski;

- SP nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków: Hanna Gromek, Wiktoria Kraś, Szymon Kuźba, Zuzanna Walter (laureaci)  oraz Julia Chojnacka i Doan Hoang Anh (finalistki); opiekunami uczniów są: Agnieszka Sawicka, Urszula Białas oraz Jolanta Krajewska;

- SP nr 12 im. Jana Pawła II: Szymon Popiela, Kacper Lula, Mikołaj Tatar, którzy zostali laureatami konkursu oraz Igor Siudziński, który został finalistą; opiekunem uczniów jest Jolanta Wawrzeńczyk;

W kategorii gimnazjów nasze miasto reprezentowali:

-ZS-P nr 7: Miłosz Biniek –laureat; opiekun Maria Śledzińska

-ZS-P nr 8: Filip Pęczek i Maksymilian Zięba –finaliści opiekunem uczniów jest Paweł Zakaszewski;

-ZS-P nr 9: Jakub Kosz (laureat), Miłosz Borowski i Tobiasz Tatar-finaliści; opiekun Ewa Rosół

-ze SP nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków: Mateusz Grzybowski - laureat oraz Mateusz Słoń –finalista); opiekunem uczniów jest Agnieszka Sawicka;

 

Gimnazjum Tomasz w Tomaszowie Mazowieckim: Marcel Beniamin Tomalski, opiekun Maciej Błaszczyk.

Do etapu centralnego w Warszawie kwalifikują się uczniowie z najlepszymi wynikami w województwie. Na osiem osób, które będą reprezentować województwo łódzkie, aż pięć jest z Tomaszowa Mazowieckiego. Są to:

- na poziomie szkół średnich Kacper Szulc oraz Paweł  Śmigiel z II LO w Tomaszowie Maz. (opiekun Maciej Błaszczyk);

-na poziomie szkół gimnazjalnych: Miłosz Biniek z ZS-P nr 7 (opiekun Maria Śledzińska) oraz Mateusz Grzybowski (opiekun Agnieszka Sawicka);

-na poziomie szkół podstawowych Szymon Popiela ze SP nr 12 ( opiekun Jolanta Wawrzeńczyk).

Laureaci otrzymali  nagrody książkowe, a w czerwcu w Warszawie będą reprezentować województwo łódzkie w finałach ogólnopolskich, które odbędą się w dniach 7-9 czerwca 2018 r.

 Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij