Zwycięstwo siatkarzy „Lechii” zgodnie z planem

Pewne zwycięstwo 3:0 (25:19, 25:19, 25:17) nad MCKiS Jaworzno odnieśli siatkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki w spotkaniu 23. kolejki Tauron I ligi. Podopieczni trenera Bartłomieja Rebzdy byli zdecydowanym faworytem tego meczu i udowodnili to dominując nad rywalami na przestrzeni całego spotkania.

Zielono-czerwoni od samego początku realizowali założenia trenera i kontrolowali przebieg pojedynku. W pierwszym secie lechiści szybko zaczęli budować przewagę, którą sukcesywnie powiększali. Gospodarze do końca utrzymali równy rytm gry, zwyciężając pewnie 25:19. W drugiej odsłonie rywalizacja była wyrównana tylko do stanu 8:8. Z czasem tomaszowianie przejęli inicjatywę, której nie oddali do samego końca i zwyciężyli ponownie 25:19. W trzecim i jak się później okazało ostatnim secie przyjezdni nie byli w stanie zagrozić naszej drużynie. Lechia dominowała i z każdą chwilą zmierzała do wygranej. Ostatecznie zielono-czerwoni wygrali 25:17 i cały mecz 3:0. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Dawid Sokołowski. Dzięki tej wygranej lechiści awansowali na dziewiąte miejsce w ligowej tabeli i z optymizmem mogą patrzeć na dalszą rywalizację.

(Źródło: KP RKS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki)