Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Zwolnienie z podatku od nieruchomości za remont zabytkowych budynków

Właściciele budynków wpisanych do gminnej ewidencji zabytków miasta Tomaszowa  Mazowieckiego zostaną zwolnieni  z  podatku od  nieruchomości, jeśli wykonają remont. Zakres prac obejmuje m.in. przeprowadzenie izolacji fundamentów, przyłączenie budynków do sieci ciepłowniczej, a także remont  dachów i prześwitów bramowych. To kolejny pomysł na poprawę wizerunku i estetyki miasta.

FOTO


W czwartek (25 maja) radni Rady Miejskiej przyjęli uchwałę w sprawie  zwolnienia  z  podatku od nieruchomości  budynków wpisanych do gminnej ewidencji zabytków  miasta Tomaszowa Mazowieckiego wraz z gruntami pod tymi budynkami  i  związanymi  z  nimi budowlami. Ma ona zachęcić właścicieli nieruchomości, w tym także podmiotów prowadzących działalność gospodarczą do przeprowadzenia remontów. Program przyczyni się do poprawy atrakcyjności całego miasta.

Zakres prac obejmuje:  prace konserwatorskie, prace restauratorskie oraz roboty budowlane w zakresie: remontu elewacji budynków, remontu prześwitów bramowych, wykonania izolacji fundamentów, a także przyłączenia budynków do sieci ciepłowniczej.

Zwolnienie z podatku od nieruchomości będzie przyznawane na  okres od 3 do 7 lat podatkowych, w zależności od poniesionego nakładu finansowego. Aby skorzystać z programu należy wykonać prace remontowe o wartości powyżej 40 tys. zł.

Szczegółowe informacje na ten temat można uzyskać w Wydziale Podatków i Opłat Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim (budynek A, pokój nr 8, nr tel. 44 724 23 11, wew. 308 lub 208).

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku radni przyjęli uchwałę dot. zwolnienia z podatku od nieruchomości za remont elewacji. Mogą z niej skorzystać właściciele wszystkich nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij