Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


„Żołnierze Wolności”- VIII edycja konkursu historycznego organizowanego przez „emdek”

Tradycją Młodzieżowego Domu Kultury jest konkurs historyczny „Żołnierze Wolności”, który nieprzerwanie jest organizowany od 2010 roku. Celem konkursu skierowanego do dzieci i młodzieży z Tomaszowa Mazowieckiego jest nie tylko poszerzanie wiedzy na temat najnowszej historii Polski, ale przede wszystkim kształtowanie postawy patriotycznej oraz obywatelskiej.

 Zdjęcie żołnierzy

Patronat nad konkursem objęli: Prezydent Miasta Marcin Witko, Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej oraz Społeczny Instytut Wydawniczy „Znak”. Konkurs polega na samodzielnym napisaniu pracy na podany temat :  w kategorii szkoły podstawowe- Czy rotmistrz Witold Pilecki powinien być przedstawiany jako autorytet dla młodych Polaków. W dowolnej formie uzasadnij swoją wypowiedź, w kategorii gimnazja- 75 lat temu powstała Armia Krajowa. Zaprezentuj sylwetkę jednego z jej żołnierzy, którego uważasz za postać godną naśladowania przez współczesną młodzież. Prace należy składać do 17 lutego w sekretariacie MDK przy ulicy Mościckiego 3. Podsumowanie konkursu nastąpi 1 marca, kiedy obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” i połączone będzie z programem artystycznym przygotowanym przez chór „emdeku”.

 

Źródło: Młodzieżowy Dom Kultury

Pliki do pobraniaTa strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij