Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Zmierzyli się na słowa

Martyna Kapka z II Liceum Ogólnokształcącego, Barbara Skawińska, reprezentująca Miejskie Centrum Kultury (filię MOK), Weronika Wieteska i Aleksandra Gruda ‒ obie  z Klubu 25. Brygady Kawalerii Powietrznej zostały laureatkami pierwszych miejsc w eliminacjach powiatowych 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Przesłuchania odbyły się 6 marca w MOK-u ‒ filii Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim.

 
okr mok 2020


Konkurs od lat cieszy się dużym zainteresowaniem. Przeznaczony jest dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych oraz dorosłych, a przesłuchania odbywają się w czterech kategoriach: turnieju recytacji, wywiedzione ze słowa, turnieju poezji śpiewanej oraz teatr jednego aktora.

Jak zawsze najliczniej obsadzony był turniej recytacji. Jury w składzie: Ewa Audykowska-Wiśniewska ‒ aktorka filmowa i teatralna, absolwentka PWSFTiT w Łodzi, Lucyna Jakubczyk – teatrolog, instruktor teatralny, wykładowca UJK w Kielcach oraz Milena Lisiecka-Sieczkowska – aktorka filmowa, teatralna i lektorka, absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych postanowiło przyznać Martynie Kapce z II LO w Tomaszowie Maz. Druga nagroda trafiła do Hanny Kaczuby, reprezentującej MCK (filię MOK). Trzecie miejsce ex aequo zajęli: Zuzanna Borowska z MCK (filia MOK),  Przemysław Koch z Klubu 25. BKPow. W Nowym Glinniku oraz Szymon Górecki z I LO. Wyróżniono: Joannę Rokitę (I LO), Emilię Strzechowską (II LO), Wiktorię Freus (MCK, filia MOK) oraz Tomasza Bobera (II LO).

W turnieju recytacji w kategorii dorosłych pierwszą nagrodę otrzymała Barbara Skawińska, reprezentująca MCK (filię MOK).

W  turnieju wywiedzione ze słowa w kategorii szkół ponadpodstawowych pierwszą nagrodę otrzymała Weronika Wieteska z Klubu 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Nowym Glinniku.

W turnieju teatrów jednego aktora w kategorii szkół ponadpodstawowych jury przyznało jedynie wyróżnienia. Otrzymały je Anna Nowakowska oraz Ilona Sadowska ‒ obie z I LO.

W turnieju poezji śpiewanej w kategorii szkół ponadpodstawowych pierwszym miejscem nagrodzono Aleksandrę Grudę z  Klubu 25. BKPow. w Nowym Glinniku, natomiast wyróżnienie trafiło do Zuzanny Borowskiej , reprezentującej MCK (filię MOK).


okr mok 2020 laureaci


Eliminacje rejonowe 65. OKR zaplanowane są na 4 kwietnia w Piotrkowie Trybunalskim. Nominacje do nich otrzymali:

- w kategorii recytacja: Martyna Kapka, Hanna Kaczuba, Zuzanna Borowska, Przemysław Koch, Szymon Górecki,

- w kategorii wywiedzione ze słowa: Weronika Wieteska,

- w kategorii poezja śpiewana: Aleksandra Gruda.

Wydarzeniem towarzyszącym eliminacjom powiatowym 65.Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego był koncert Piotra Goljata zatytułowany "Między wierszami". Usłyszeć można było  kompozycje artysty do wierszy znanych polskich poetów. W koncercie gościnnie wystąpiła Agnieszka Dąbrowska.

Źródło: Miejskie Centrum Kultury

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij