Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Zespół Szkół nr 8 uczcił rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Uczniowie klas drugich gimnazjum w Zespole Szkół Nr 8  udowodnili , że o trudnych wydarzeniach historycznych potrafią mówić w przystępny, a przy tym bardzo interesujący sposób. 4 maja zorganizowali uroczysty apel upamiętniający 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

FOTO

Wydarzenie rozpoczęło się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu narodowego. Następnie cała szkolna społeczność stała się widownią w konkursie „Kocham Cię, Polsko!”

Rywalizowały w nim dwie drużyny, które rozwiązywały zadania tematycznie nawiązujące do wydarzeń z 1791 r. Zawodnicy rozpoznawali postaci wybitnych Polaków, odgadywali tytuły utworów muzycznych kojarzonych z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja, udzielali odpowiedzi na pytania o tematyce historycznej.

Konkurencje przeplatane były występami zespołu wokalnego, który przygotował Marcin Saktura, nauczyciel muzyki. Uczniów przygotowały: Monika Żyrek i  Paulina Turkowska.


Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij