Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Zaproszenie na XIV seminarium Forum Rozwoju Lokalnego

Związek Miast Polskich organizuje w ramach Forum Rozwoju Lokalnego (FRL) kolejne seminarium on-line z cyklu „Uruchomienie endogennych potencjałów warunkiem rozwoju małych i średnich miast w Polsce” pod tytułem „Samoocena rozwoju instytucjonalnego JST – narzędzie organizacji współpracy gospodarczej i rozwoju (OECD)”, które odbędzie się 17 grudnia br.

Seminarium będzie organizowane na platformie ZOOM. Rejestracja uczestników odbywać się będzie poprzez formularz zgłoszeniowy https://www.miasta.pl/ankiety/odpowiedz/42.

Link do wydarzenia zostanie przesłany przez organizatorów 16 grudnia pod wskazany w formularzu zgłoszeniowym adres mailowy. Seminarium będzie transmitowane na facebook’u, a materiał video zostanie udostępniony na stronie ZMP.

Podczas spotkania eksperci OECD po raz pierwszy zaprezentują nowe praktyczne narzędzie samooceny rozwoju instytucjonalnego opracowane dla polskich gmin i powiatów, w konsultacji z przedstawicielami polskich samorządów. OECD w swoim podejściu podkreśla znaczenie rozwoju instytucjonalnego dla skutecznego zarządzania rozwojem lokalnym. Kładzie nacisk na krytyczne wyzwania stojące przed JST, tj. zarządzanie finansami, uwzględnienie w politykach lokalnych problemu zmian klimatu czy istotę współpracy ponadlokalnej. Wskazuje również jak dużą wagę odgrywa zdolność do wykorzystania potencjału mieszkańców i innych stron zainteresowanych lub wywierających istotny wpływ na poprawę standardu życia czy budowanie i realizację planów rozwoju w oparciu o rozwijane kompetencje własnych pracowników.

W przypadku jakichkolwiek pytań organizatorzy seminarium proszą o kontakt na skrzynkę mailową seminariafrl@zmp.poznan.pl.

Zaproszenie: https://www.miasta.pl/uploads/attachment/file/3908/ZAPROSZENIE_DO_MIAST_ogolne.pdf

Szczegółowy program seminarium: https://www.miasta.pl/uploads/attachment/file/3909/Forum_Rozwoju_Lokalnego_OECD_Program_v.3_final_04_12_2020__1_.pdfTa strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij