Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Zapraszamy seniorów na wykład

29 marca (środa) o godz. 15:00 w Sali Obrad Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim przy ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 10/16 odbędzie się bezpłatny wykład pt. „Testament sposobem na przedłużenie życia”.

W trakcie wykładu Ewelina Szeratics z Fundacji Otwarte Forum wyjaśni, dlaczego warto jest sporządzać testamenty, jak się do tego przygotować, na co zwrócić szczególną uwagę oraz o czym należy pamiętać, decydując się napisać ten dokument.

Na wykładzie będzie ponadto obecny radca prawny, Pani Izabella Łaba, specjalizująca się w prawie spadkowym, który udzieli nieodpłatnych porad prawnych z zakresu prawa spadkowego. Wszystkie osoby, które chciałyby skonsultować swoją indywidualną sytuację związaną z testamentami/sprawami spadkowymi, będą miały ku temu okazję 29 marca.

Wykład będzie prowadzony w ramach ogólnopolskiej akcji społecznej „Napisz Testament”, której celem jest wzrost świadomości prawnej Polaków i zachęcenie ich do sporządzania testamentów. W przyszłości poskutkuje to zmniejszeniem liczby rozpraw sądowych na tle spadkowym oraz sprawi, że Polacy sami świadomie będą decydowali o tym, komu chcą przeznaczyć dorobek swojego życia.

Jednocześnie, inicjatorzy akcji tłumaczą, że po uwzględnieniu w testamencie swoich najbliższych – zarówno rodziny jak i przyjaciół, warto rozważyć choćby symboliczny zapis na rzecz uczciwej fundacji lub stowarzyszenia. Dzięki takiemu gestowi, na Zachodzie znanemu od lat, instytucje te będą mogły działać na szerszą skalę i zmieniać świat na lepsze.

Program wykładu

  1. „Dlaczego warto napisać testament i jak się do tego przygotować” – manager kampanii „Napisz Testament” Ewelina Szeratics opowie o społecznych, prawnych i finansowych aspektach sporządzania testamentów
  2. „Kiedy, przed sporządzeniem testamentu, warto wybrać się do prawnika” – prawnik specjalizujący się w prawie spadkowym zwróci uwagę na sytuacje, w których konsultacja eksperta z dziedziny prawa spadkowego pomogą napisać wiążący prawnie testament
  3. „Zostaw cząstkę siebie dla przyszłych pokoleń” – manager kampanii „Napisz Testament” Ewelina Szeratics wyjaśni, dlaczego warto rozważyć choćby symboliczny zapis na rzecz wybranej fundacji lub stowarzyszenia.

Osoby indywidualne zainteresowane wykładem proszone są o zgłaszanie się na adres mailowy kontakt@napisztestament.org.pl lub pod nr tel. +48 513-186-809Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij