Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Zapoznaj się z raportem o stanie miasta

Zachęcamy do lektury „Raportu o stanie Miasta Tomaszów Mazowiecki” za 2019 rok oraz udziału w debacie nad tym dokumentem, która odbędzie się podczas XXIX sesji Rady Miejskiej zwołanej na 25 czerwca 2020 r.

Obowiązek corocznego przygotowania i przedstawiania radnym i mieszkańcom raportu o stanie gminy (miasta) wynika ze znowelizowanej w 2018 roku ustawy o samorządzie gminnym. Dokument zawiera podsumowanie działalności prezydenta miasta w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał rady miasta, inwestycji i budżetu obywatelskiego, a także informacje o stanie mienia komunalnego, zagospodarowania przestrzennego, oświaty, kultury i sportu, bezpieczeństwa, a także o działaniach podejmowanych w zakresie ochrony środowiska.

W debacie nad raportem poza radnymi głos mogą zabrać również mieszkańcy miasta. Każda osoba zainteresowana udziałem w dyskusji, zgodnie z obowiązującymi przepisami, musi złożyć do Przewodniczącego Rady Miasta pisemne zgłoszenie, poparte podpisami przynajmniej 50 mieszkańców.

Zgłoszenie należy złożyć najpóźniej w dniu poprzedzającym obrady sesji. W debacie może wziąć udział maksymalnie 15 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

XXIX sesję Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego, podczas której zostanie przedstawiony raport o stanie miasta, zaplanowano w trybie zdalnym na 25 czerwca. W związku z tym zgłoszenia do debaty będą przyjmowane do 24 czerwca 2020 roku (środa) do godziny 17.00 w Urzędzie Miasta w Tomaszowie Mazowieckim przy ul. POW 10/16, I piętro, pokój nr 19 ‒ Biuro Rady Miejskiej.

Mieszkaniec, który zabierze zdalnie głos w debacie, otrzyma drogą elektroniczną link do sesji na adres e-mail wskazany w zgłoszeniu.

Formularz zgłoszeniowy do udziału w debacie dostępny jest w Biurze Rady Miejskiej oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta pod adresem: http://bip.tomaszow.miasta.pl/public/?id=204543. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 44 724-45-52.

Raport o stanie miasta: http://bip.tomaszow.miasta.pl/public/get_file_contents.php?id=504849Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij