Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Za nami kolejna edycja Tomaszowskich Teatraliów

W trakcie dwudniowej 11. edycji Tomaszowskich Teatraliów, na scenie kina „Włókniarz” zaprezentowały się grupy teatralne dzieci, młodzieży i dorosłych. Nie zabrakło też dwóch spektaklów: „maria s.” i „Brzydkie kaczątko”.

mok

Przegląd Teatrów Amatorskich odbył się 24 i 25 listopada br. Na scenie kina „Włókniarz” zaprezentowało się 8 grup teatralnych, które rywalizowały w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów. Natomiast w kategorii młodzież i dorośli obejrzeliśmy 5 etiud (4 spektakle i monodram).

Jednym z punktów tegorocznej edycji Tomaszowskich Teatraliów były również wydarzenia towarzyszące. Dla młodzieży i widzów dorosłych organizatorzy zaproponowali monodram – „maria s.” w wykonaniu i w reżyserii Eweliny Ciszewskiej.

Najmłodsi mogli natomiast obejrzeć spektakl pt. „Brzydkie kaczątko” w wykonaniu aktorów Fundacji Tworzenia i Promowania Sztuki „ależ Gustawie!”

Patronat honorowy nad imprezą objęli marszałek województwa łódzkiego, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego i starosta tomaszowski.

Do Przeglądu Teatrów Amatorskich wpłynęło 13 zgłoszeń: 6 w kategorii szkół podstawowych, 2 w kategorii szkół gimnazjalnych, 3 w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, 2 w kategorii teatrów dorosłych.

Celem przeglądu było m.in. prezentowanie i popularyzacja dorobku artystycznego teatrów amatorskich, konfrontacja dokonań artystycznych, inspirowanie do poszukiwań nowych form pracy artystycznej i wychowawczej w zespole, edukacja teatralna dzieci, młodzieży i dorosłych.

Przegląd miał charakter konkursu i oceniony został przez Komisję Artystyczną w składzie: Ewelina Ciszewska, Karina Góra, Jowita Popow.

Komisja Artystyczna po obejrzeniu prezentacji konkursowych dokonała oceny i przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

w kategorii szkół podstawowych:
    
Srebrna Maska    - „MISZ MASZ”- Dzielnicowy Ośrodek Kultury w Tomaszowie Mazowieckim -za estetykę, rozwiązania formalne i metaforyczny przekaz

Brązowa Maska    - Teatrzyku Dziecięcego „KURTYNA” - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim - za kreację zbiorową

wyróżnienie zbiorowe:
- 1,2,3 TOMY - Pierwsza Chrześcijańska Szkoła Podstawowa „Tomek” za obiecujący początek i estetykę

W tej kategorii komisja artystyczna przyznała  indywidualnewyróżnienie za kreacje aktorskie
- dla Filipa Palimąka z zespołu TAAKA DRAKA – Szkoła Podstawowa nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim
- dla Jakuba Izdebskiego z zespołu MISZ MASZ -Dzielnicowy Ośrodek Kultury w Tomaszowie Mazowieckim
- dla Wiktorii Chachuły z zespołu MISZ MASZ - Dzielnicowy Ośrodek Kultury w Tomaszowie Mazowieckim

w kategorii szkół gimnazjalnych:
W kategorii szkół gimnazjalnych komisja artystyczna przyznała wyróżnienie indywidualne za kreacje aktorską
- dla Oliwii Król – Gimnazjum nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim

w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

wyróżnienie zbiorowe:
- Młodzieżowy Teatr d/s Ciężkich – Abstynenckie Stowarzyszenie ALAza kreację zbiorową i mówienie współczesnym językiemo współczesnej młodzieży

w kategorii teatrów dorosłych:
wyróżnienie zbiorowe:
- Teatr Młodych im. Wojciecha Bogusławskiego – Gminne Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Lubochni za odważne sięganie do tradycji i łączenie pokoleń

W tej kategorii komisja artystyczna przyznała  indywidualnewyróżnieniaza kreacje aktorskie
- dla Jakuba Jodko z zespołu „Dorosłe dzieci” – Szkoła Podstawowa nr 7 w Tomaszowie Mazowieckim
- dla Piotra Popielskiego z zespołu „Dorosłe dzieci” - Szkoła Podstawowa nr 7 w Tomaszowie MazowieckimTa strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij