Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Z lekturami za pan brat

Cykl zajęć edukacyjnych pod tytułowym hasłem prowadzić będzie w tym roku dla swoich młodych czytelników Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tomaszowie Mazowieckim. Mają zachęcać do czytania książek, a także przybliżać biografie ich autorów.


z lekturami za pan brat w MBP 2020 luty


Jedno ze spotkań odbyło się 10 lutego. Wzięli w nim udział uczniowie klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 1. Głównym tematem spotkania była książka pt. „Dzieci z Bullerbyn” autorstwa Astrid Lindgren.

Dzieci poznały życiorys pisarki oraz ciekawostki związane z jej twórczością dla najmłodszych. Po wysłuchaniu fragmentów lektury rozwiązywały związany z nimi kwiz. W dalszej części zajęć były też zadania matematyczne oraz krzyżówki nawiązujące do lektury. Na koniec uczniowie poznali książkę „Twoje listy chowam pod sercem”, która jest efektem korespondencji Astrid Lindgren utrzymywanej w latach 1971-2002 z o 50 lat młodszą czytelniczką Sarą Schwardt, a także obejrzały film zrealizowany na podstawie omawianej na spotkaniu lektury.

Chętni do wzięcia udziału w podobnych zajęciach mogą zgłaszać się do Oddziału dla Dzieci i Młodzieży MBP w celu umówienia terminu. Kontakt pod numerem tel. 44 724-61-06. Następną omawianą książką będą „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” Justyny Bednarek.

Źródło: Oddział dla Dzieci i Młodzieży MBP


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij