Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

XV Tomaszowskie Teatralia – program

Spektakle przygotowane przez amatorów, ale również zawodowych aktorów będzie można obejrzeć podczas jubileuszowych 15. Tomaszowskich Teatraliów, czyli artystycznych zdarzeń scenicznych, których organizatorem jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim. Zaplanowano też warsztaty dla uczestników przeglądu i wykład inaugurujący tomaszowskie święto teatru, które potrwa od 23 do 26 marca. W ramach wydarzenia wystąpią m.in. Krystyna Tkacz, a także Magdalena Wołłejko i Magdalena Wójcik. Dla najmłodszych przygotowano spektakl „Szewczyk Dratewka”.

Głównym punktem Teatraliów, jak co roku, będzie przegląd konkursowy amatorskich zespołów teatralnych działających przy szkołach, ośrodkach kultury czy stowarzyszeniach, który odbędzie się 24-25 marca. Dzień wcześniej, 23 marca, uczestnicy przeglądu będą mogli wziąć udział w warsztatach scenicznych, które poprowadzi Katarzyna Żuk z Teatru Impro. Cykl artystycznych zdarzeń scenicznych zainauguruje 23 marca o godz. 17 wykład pt. „Świadoma obecność”, który wygłosi Michał Rzepka − reżyser teatralny, trener, wykładowca praktyki i teorii teatralnej.

Galę finałową połączoną z wręczeniem Złotych, Srebrnych i Brązowych Masek organizatorzy zaplanowali na 26 marca. Zakończy ją o godz. 12 spektakl dla dzieci pt. „Szewczyk Dratewka” w wykonaniu Teatru Lalki i Aktora z Wałbrzycha.

Nie zabraknie też dodatkowych wydarzeń związanych ze sztuką sceniczną skierowanych do młodzieży i dorosłych. Młodzieżowy Teatr ds. Ciężkich działający pod kierunkiem Janusza Dziubałtowskiego 25 marca o godz. 19 zaprezentuje spektakl pt. „Wszechobecni”. Dzień wcześniej, 24 marca o godz. 19, w pełnym humoru spektaklu „Freda i Zuza online” zobaczyć będzie można dwie znakomite aktorki – Magdalenę Wołłejko i Magdalenę Wójcik. Na zakończenie Tomaszowskich Teatraliów – 26 marca o godz. 19 – z recitalem „W drodze pod wiatr” wystąpi aktorka śpiewająca Krystyna Tkacz. Na fortepianie akompaniował jej będzie Piotr Sawicki.

Wszystkie wydarzenia w ramach XV Tomaszowskich Teatraliów odbywać się będą w Miejskim Centrum Kultury Tkacz przy ul. Niebrowskiej 50. Wstęp na przegląd teatrów amatorskich, wykład oraz spektakl „Wszechobecni” jest bezpłatny. Spektakle „Freda i Zuza online”, „Szewczyk Dratewka” oraz recital Krystyny Tkacz są biletowane. Więcej informacji można uzyskać w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz na stronie www.mck-tm.pl.

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij