Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Wybrano nowych dyrektorów tomaszowskich placówek oświatowych

Znamy już nowych dyrektorów tomaszowskich placówek. Konkursy na stanowiska Dyrektorów Zespołów Szkolno-Przedszkolnych oraz Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków odbyły się  28 czerwca br. W komisjach konkursowych zasiadali przedstawiciele organu prowadzącego placówki, organu sprawującego nadzór pedagogiczny, przedstawiciele nauczycieli i rodziców z danej placówki, jak również przedstawiciele związków zawodowych.

nowi dyrektorzy szkół

Komisja zapoznała się z przedstawionymi przez kandydatów koncepcjami funkcjonowania i rozwoju danej placówki, przeprowadziła z kandydatami rozmowy, po czym dokonała merytorycznej oceny poszczególnych kandydatów i w drodze tajnego głosowania dokonała wyboru kandydatów. Aby wyłonić kandydata na stanowisko dyrektora musiał on uzyskać bezwzględną liczbę głosów obecnych na posiedzeniu członków komisji konkursowej.

W wyniku przeprowadzonych konkursów wyłoniono następujących kandydatów na dyrektorów:

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Tomaszowie Mazowieckim - Pani Ewa Służewska,

Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 5 w Tomaszowie Mazowieckim - Pani Justyna Kubiak,

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków w Tomaszowie Mazowieckim - Pan Piotr Chomentowski.

Do konkursu w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 10 nie zgłosił się żaden kandydat, w związku z czym posiedzenie komisji konkursowej nie odbyło się, zastosowanie będzie miał art. 63 ust.12 ustawy z 14.12.2016 r.- Prawo oświatowe, który stanowi, że jeżeli do konkursu nie zgłosi się żaden kandydat albo w wyniku konkursu nie wyłoniono kandydata, organ prowadzący powierza to stanowisko ustalonemu, w porozumieniu z organem sprawującym nadzór pedagogiczny, kandydatowi, po zasięgnięciu opinii rady szkoły lub placówki i rady pedagogicznej.
 Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij