Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami

Wspomnienia z feryjnej podróży w kosmos

Za nami ferie zimowe. W drugim tygodniu ich trwania, niezwykle atrakcyjny program dla dzieci przygotowała białobrzeska filia Miejskiego Centrum Kultury, DOK, która włączyła się obok pozostałych filii MCK oraz MBP w instytucjonalne zorganizowanie ferii.

Zajęcia feryjne w DOKu

Wszystkie działanie animacyjne przygotowane przez filię zainspirowane były wiedzą o kosmosie. Odbyły się też gry i zabawy z chustą animacyjną oraz kolorowe eksperymenty naukowe. Nie zabrakło kącika literackiego i spotkania z piosenką. Dzieci odwiedziła policjantka, która przypomniała zasady bezpieczeństwa, jakich należy przestrzegać w okresie zimowym.

Kontynuując kosmiczną podróż uczestnicy zajęć feryjnych „wylądowali” na seansie filmowym „Gwiezdne wojny: Łotr 1” w kinie Helios w Tomaszowie Mazowieckim.

W kolejnym dniu dzieci zwiedzały „Muzeum Fabryki”, znajdujące sie na terenie obecnej Manufaktury, dawnych zakładów włókienniczych Izraela Poznańskiego i poznawały historie tego miejsca oraz sposób powstawania bawełnianej tkaniny. Na warsztatach wykonały nadruki na tkaninę wg przygotowanego własnoręcznie szablonu. Kosmicznym punktem wyprawy była wizyta w najnowocześniejszym planetarium w Polsce, znajdującym sie w kompleksie EC1.

Pod hasłem „Szare komórki w bibliotece” rozpoczął się kolejny dzień kosmicznych przygód. „Wariacje bez powtórzeń” w temacie literatury, książek i czytelnictwa zorganizowane zostały przez p. Sabinę Kociębę w Filii nr 2 MBP w Tomaszowie Maz. przy ulicy Opoczyńskiej 22. Dzieci rozwiązywały rebusy, zagadki, krzyżówki, z zainteresowaniem czytały i oglądały książki związane z tematyką kosmosu. Po tej ciekawej dawce informacji odbyły się zajęcia ceramiczne, podczas których uczestnicy budowali wulkan z gliny. Po wcześniejszym omówieniu eksperymentu i naładowaniu wulkanu nastąpiło „odpalenie” i wylanie lawy wulkanicznej. Na zajęciach muzycznych, na przykładzie muzyki Gustava Holsta, dzieci poznały obrazowanie kosmosu dźwiękami. Dzień zakończyły warsztaty capoeiry (brazylijskiej sztuki walki) przeprowadzone przez trenera Łukasza Kłosa, który prowadzi zajęcia capoeiry w MOK-u.

Ostatni dzień ferii rozpoczął się od seansu filmowego pt.: „Królowa Śniegu 3: Ogień i lód” w sali kina „Włókniarz”, który odbył się po ogłoszeniu wyników konkursu „Talenty roku w MOK-u”. Po powrocie do ośrodka uczestnicy wzięli udział w konkursie plastycznym pod nazwą „Mój kosmos” oraz konkursie z zakresu profilaktyki „Bezpieczeństwo podczas zimowiska”.

Źródło: Dzielnicowy Ośrodek Kultury

Inne artykuły


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij