Skocz do głównej treści

Witamy na stronie głównej Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Nagłówek strony

Strona główna
Logo serwisu Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim

Suwak ze zdjęciami


Wokaliści z MCK docenieni!

Martyna Pękala i Maciej Kowalski, uczestnicy zajęć wokalnych w Miejskim Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim wyśpiewali nagrody w XII Wojewódzkim Festiwalu Muzycznym Dzieci i Młodzieży „Pięciolinia marzeń”. Wydarzenie organizowane jest przez Bałucki Ośrodek Kultury w Łodzi w ramach Festiwalu Kreatywności Młodych.

Projekt adresowany jest do uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy uczestniczą w zajęciach wokalnych i instrumentalnych w placówkach kulturalnych i oświatowych. W tym roku − ze względu na obecną sytuację epidemiczną − przesłuchania konkursowe odbywały się online. Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim reprezentowali Martyna Pękala w kat. wiekowej 11-13 lat, która zaśpiewała piosenkę „Dłoń” z repertuaru Natalii Kukulskiej, oraz Maciej Kowalski w kat. 17-19 lat, który wykonał utwór „Dni, których nie znamy” z repertuaru Marka Grechuty.

Decyzją jury Martynka otrzymała wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej, natomiast do Maćka trafiła nagroda publiczności. Koncert laureatów odbył się 14 listopada, również online. Oboje młodych artystów na co dzień kształci swoje umiejętności wokalne w MCK pod kierunkiem Beaty Niedzielskiej.


Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij